

Ми продовжуємо серію матеріалів про флору та фауну туристичної дестинації Bukovel.
Серед густих прадавніх лісах, де кожен крок наповнений ароматом хвої та шелестом вітру, у мальовничому серці Карпат Bukovel можна зустріти одну із найзагадковіших і найкрасивіших мешканок карпатських лісів – плямисту саламандру (Salamandra salamandra).
Ця яскрава амфібія з чорним тілом і яскраво-жовтими плямами виглядає ніби створена самою природою для того, щоб нагадувати: тут панує гармонія і спокій. Її зовнішність – не лише окраса лісу, а й застереження "Я – не та, з ким можна жартувати". Яскраве забарвлення – це не просто прикраса. Плямиста саламандра виділяє отруйні речовини, які захищають її від хижаків. Для людини вона не є небезпечною, але торкатися до неї не варто, особливо дітям.
Ці земноводні є індикатором екологічного стану краю: якщо є саламандри – то це здорове й збалансоване довкілля.
Саламандри — дуже потайливі створіння. Вони уникають гучних місць, активні переважно у вологу погоду, особливо після дощу. Часто її помічають біля струмків чи джерел. Їх життя – приклад обережності, тиші та взаємоповаги з навколишнім середовищем. Якщо під час прогулянки Карпатами вам пощастить зустріти плямисту саламандру – не чіпайте її, просто помилуйтеся на відстані. Це символ дикої природи, яка живе поруч з нами.
Вогняна саламандра завжди цікавила людину насамперед завдяки своєму неординарному забарвленню. Про неї з давніх-давен розповідали найнеймовірніші міфи та легенди, а сама тваринка довго викликала забобонний страх. Слово "саламандра" в перекладі з перської означає "живе у вогні".
У 2003 році Національний банк України випустив золоту монету номіналом дві гривні, що присвячена єдиному виду роду саламандр у фауні України. А ще зображення саламандри залюбки використовують як цікаву емблему. Насамперед пожежники та страхові товариства. Одні з найкращих черевиків теж випускає відома фірма з такою самою назвою.
Отже, Bukovel – це не лише всесезонний курорт, а й оаза природи, де кожна істота має своє місце. Поважаймо цю гармонію, і вона обдарує нас справжнім спокоєм.
Раніше в серії публікації про флору та фауну Bukovel ми розповіли про диких бджіл, риб Озера Молодості, тритона карпатського та карпатську білку.