Правила користування витягами

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Правила користування послугами канатних доріг ТК "Буковель", надалі Правила, визначають основні вимоги до поведінки осіб під час посадки на канатну дорогу, перебування на ній та висадки з канатної дороги пасажирів з метою створення безпечних умов під час користування канатними дорогами, зменшення рівня травматизму, а також запобігання та попередження нещасних випадків.

1.2. У даних  Правилах терміни вживаються в такому значенні:

  • пасажир – особа, яка користується послугами канатних доріг ТК "Буковель";
  • канатна дорога – установка для перевезення пасажирів на підвісних кріслах по натягнутому між кінцевими станціями і проміжними опорами канату, яка складається із споруд, вузлів та пристроїв безпеки;
  • зона посадки – місце, де пасажири здійснюють посадку на крісла канатної дороги; 
  • гірськолижник  – особа, яка пересувається по гірськолижній трасі за допомогою гірськолижного спорядження (гірських лиж, сноубордів).

1.3. Дія даних Правил поширюється на всіх осіб, які користуються послугами канатних доріг TK "Буковель".

1.4. Кожен пасажир зобов'язаний дотримуватись даних Правил, а також інструкцій та вказівок, які можуть надаватися, зокрема, але не виключно, шляхом встановлення інформаційних стендів, вказівних знаків, подання вказівок та зауважень (сигналів) персоналом канатних доріг ТК "Буковель".

1.5. Якщо через недотримання пасажирами даних Правил, було заподіяно збитків ТК "Буковель" чи іншим особам, то всі такі збитки повинні бути відшкодовані за першою вимогою згідно з чинним законодавством.  

1.6. У випадку недотримання пасажирами даних Правил адміністрація ТК "Буковель" має право (такому) пасажиру, що порушив правила, заборонити користуватися послугами канатних доріг ТК "Буковель", зокрема, шляхом блокування абонемента (тимчасового або постійного). Вартість заблокованого абонемента в цьому випадку не повертається.

1.7. ТК "Буковель" не відшкодовує жодних збитків та не несе жодної відповідальності, якщо недотримання пасажирами цих Правил призвело до травмування пасажирів чи стало причиною нещасного випадку.  

1.8. Пасажири зобов'язані дотримуватися даних Правил.

2. ПОРЯДОК ПОСАДКИ ПАСАЖИРІВ НА КАНАТНУ ДОРОГУ

2.1. Перед проходом через турнікет та зоною посадки пасажири шикуються в колони відповідно до числа місць в кріслі. Діти займають місця з зовнішніх сторін крісла.

2.2. З метою попередження травмування пасажири повинні вийняти руки з темляків лижних палок і тримати обидві палки посередині в одній руці.

2.3. Посадка в крісло канатної дороги здійснюється тільки у вказаному місці, позначеному табличкою "Місце посадки", і лише в присутності чергового по станції. 

2.4. У зоні посадки пасажир стає так, щоб сидіння крісла, що наближається, було точно в нього за спиною, і сідає в крісло тільки тоді, коли воно торкнеться пасажира.

3. ПОРЯДОК ПРОЇЗДУ ПАСАЖИРІВ НА КАНАТНІЙ ДОРОЗІ

3.1. Після посадки в крісло, а також як тільки крісло виїде із зони посадки, пасажир зобов'язаний закрити дугу безпеки (запірну планку) крісла, а ноги покласти на підніжку. 

3.2. У випадку падіння особистих речей пасажиру необхідно запам'ятати номер наступної опори, щоб зорієнтуватись та повідомити про це персонал канатної дороги.

4. ПОРЯДОК ВИСАДКИ ПАСАЖИРІВ 3 КАНАТНОЇ ДОРОГИ

4.1. Під'їжджаючи до станції/майданчика висадки, пасажир повинен відкрити дугу безпеки (запірну планку) крісла і підготуватися до висадки, зокрема, переконатись, що його гірськолижне спорядження, рюкзак, поясна сумка, одяг не чіпляються за деталі крісла і не будуть перешкоджати висадці.

4.2. При висадці з крісла піші пасажири, що сидять справа від осі руху швидко виходять управо, а зліва —  наліво, після чого пропускають крісло і швидко звільняють майданчик для висадки. Гірськолижники, вставши із крісла, з'їжджають уперед по прямій. Скупчення пасажирів на майданчиках посадки й висадки заборонене.

5. ПАСАЖИРАМ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

5.1. Проїзд в кріслі стоячи, лежачи, спиною вперед. 

5.2. Розгойдування крісла.

5.3. Паління в кріслі та користування відкритим вогнем.

5.4. Перевезення вибухових, вогненебезпечних й отруйних речовин.

5.5. Об'їзд довкола привідного або обвідного шківів.

5.6. Прохід на станціях під несуче-тяговим канатом, окрім випадків, обумовлених особливо. 

5.7. Перебування на майданчиках станцій поза зонами, відведеними для посадки й висадки.

5.8. Посадка й висадка поза зонами, передбаченими проектом.

5.9. Проїзд у кріслах без закритої дуги безпеки (запірної планки). 

5.10. Перевезення тварин на кріслах канатної дороги.

5.11. Перевезення великогабаритних речей та багажу більше, ніж 15 кг на одну людину.

5.12. Розвертати лижі перпендикулярно або під великим кутом до напрямку руху канатної дороги.

5.13. Зіскакувати з крісла на лінії.

5:14. Навмисно псувати обладнання канатної дороги.

5.15. Проїзд у нетверезому стані, а також під дією наркотичних речовин.

5.16. Проїзд у брудному одязі.

5.17. Проїзд дітей молодших 14 років, або зростом меншим 125см., без супроводу дорослих.

6. ОСОБЛИВІ УМОВИ

6.1. Пасажири, які для пересування по гірськолижній трасі використовують сноуборд (сноубордисти), окрім вище зазначеного, зобов'язані дотримуватися таких правил:

1) перед тим, як пройти через турнікет необхідно відстебнути кріплення "задньої" ноги; 

2) при посадці в крісло канатної дороги сноуборд необхідно ставити паралельно до руху канатної дороги;

3) після посадки в крісло, а також як тільки крісло зійде з посадкового майданчика, пасажир зобов'язаний закрити дугу безпеки (запірну планку) крісла, а сноуборд покласти на підніжку; 

4) при висадці з крісла сноуборд необхідно поставити паралельно лінії схилу, а вільну "задню" ногу поставити на сноуборд (на гумку або біля заднього кріплення);

5) здійснивши висадку та звільнивши майданчик для висадки, пасажир пристібає "задню" ногу. 

6.2. ЗАБОРОНЕНО користуватися канатною дорогою з пристебнутими двома ногами або тримати сноуборд у руках.

7. ІНШІ ПОЛОЖЕННЯ

7.1. У випадках аварійної зупинки канатної дороги пасажири повинні чекати відновлення руху або діяти тільки за вказівкою працівників канатної дороги, не намагаючись покинути крісло самостійно. 

7.2. Адміністрація ТК "Буковель" наголошує: перед тим, як розпочати користування канатними дорогами, пасажири ЗОБОВ'ЯЗАНІ ознайомитися з даними Правилами, оскільки їх недотримання може стати причиною травмування або нещасного випадку, а також викликати застосування заходів адміністративного впливу.

Адміністрація ТК "Буковель"


ЕКСТРЕНІ СЛУЖБИ

В екстрених ситуаціях телефонуйте:

+38 067 342 3111
Рятувальна служба

+38 067 342 0031
Пожежна дружина

Телефони державних екстрених служб:

101 Пожежна

102 Поліція

103 Швидка допомога


ВИТЯГИ І ТРАСИ

До уваги відпочиваючих!

Повідомляємо, що в ТК "Буковель" діють 4-крісельні, 3-крісельний та 2-крісельний витяги та витяг буксирувальний канатний (бугільний).

Також для початківців влаштовано та працюють дитячі майданчики з мультиліфтами та транспортними доріжками. Всі крісельні витяги мають між собою сполучення. Це означає, що Ви можете переїхати з одного витягу на будь-який інший гірськолижними трасами.

Логістика позначень лижних трас така: нумерація траси відповідає номеру витягу, до якого вона відноситься і яким можна на цю трасу піднятися. На певні траси можна піднятися й іншими витягами, якщо кілька витягів підіймають на ту саму гору. ТОМУ перед посадкою на канатну дорогу перевірте, на які лижні траси Ви попадете з вибраної Вами канатної дороги, для цього дивіться карти схилів, що розміщені біля нижніх станцій канатних доріг.

Нагадуємо, перед виїздом на трасу необхідно перевірити своє спорядження (лижі, сноуборди, їх кріплення, черевики, шоломи, та ін.)

Також наголошуємо гірськолижний відпочинок є травмонебезпечним, тому перед тим, як оглядати спорядження та виїжджати на лижну трасу, оцініть свої навички катання та обирайте траси відповідно до навичок та майстерності катання, обов'язково ознайомтеся з правилами поведінки на канатній дорозі (витязі), з правилами поведінки на гірськолижному схилі, а також дайте об'єктивну оцінку своєму фізичному й психологічному стану тощо. В ТК "Буковель" дозволяється катання тільки в гірськолижному шоломі!.

В ТК "Буковель" працює лижна школа, тому Ви завжди можете скористатись послугами кваліфікованого інструктора.

Адміністрація ТК "Буковель"


ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ГІРСЬКОЛИЖНИХ ТРАСАХ

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Правила поведінки на гірськолижних трасах ТК "Буковель", надалі – Правила, визначають основні вимоги до поведінки осіб (гірськолижників) на гірськолижних трасах з метою створення безпечних умов перебування на гірськолижній трасі, зменшення рівня травматизму, а також запобігання та попередження нещасних випадків.

1.2. У даних Правилах терміни вживаються в такому значенні:

  • гірськолижна траса – технічна споруда, що являє собою спеціально підготовлену ділянку з певним профілем, відповідає вимогам для масового катання, і забезпечує можливість безпечного катання на гірських лижах та сноубордах;
  • гірськолижник – особа, яка пересувається по гірськолижній трасі за допомогою гірськолижного спорядження (гірських лиж, сноубордів); 
  • гірськолижник-початківець – особа, що не має навиків пересування за допомогою гірськолижного спорядження.  

1.3. Дія даних Правил поширюється на всіх без виключення осіб, які перебувають на гірськолижних трасах ТК "Буковель".

1.4. Кожна особа зобов'язана дотримуватись даних Правил, а також інструкцій та вказівок, які можуть надаватися, зокрема, але не виключно, шляхом встановлення інформаційних стендів, вказівних знаків, подання сигналів персоналом ТК "Буковель".

1.5. Якщо через недотримання даних Правил, збитків було заподіяно ТК "Буковель" чи іншим особам, то всі такі збитки повинні бути відшкодовані за першою вимогою згідно чинного законодавства.

1.6. У випадку недотримання гірськолижниками чи іншими особами даних Правил адміністрація ТК "Буковель" в особі уповноважених працівників має право заборонити або обмежити перебування на гірськолижній трасі такої особи, зокрема, шляхом блокування абонемента (тимчасового або постійного). Вартість заблокованого абонемента в даному випадку не повертається.

1.7. ТК "Буковель" не відшкодовує жодних збитків та не несе жодної відповідальності, якщо недотримання гірськолижниками чи іншими особами даних Правил призвело до травмування гірськолижників або інших осіб чи стало причиною нещасного випадку.

1.8. Всі особи (гірськолижники), які вийшли на гірськолижну трасу ТК "Буковель", погоджуються з даними Правилами та ЗОБОВ'ЯЗАНІ їх дотримуватися.

2. КЛАСИФІКАЦІЯ ГІРСЬКОЛИЖНИХ ТРАС ТК "БУКОВЕЛЬ"

2.1. Залежно від рівня складності гірськолижні траси ТК "Буковель" класифікуються за такими категоріями:

  • СИНЯ – низького рівня складності; 
  • ЧЕРВОНА – середнього рівня складності;
  • ЧОРНА – високого рівня складності.

2.2. Гірськолижник не має права виходити на трасу, рівень складності якої не відповідає фізичній та технічній підготовці гірськолижника.

2.3. Адміністрація ТК "Буковель" рекомендує гірськолижникам-початківцям перед тим, як виходити на будь-яку трасу, пройти курс навчання в гірськолижній та сноуборд школі.

3. ПОРЯДОК ВИХОДУ Й ПЕРЕБУВАННЯ НА ГІРСЬКОЛИЖНІЙ ТРАСІ

3.1. Перед виходом на гірськолижну трасу на лижах (сноуборді) або перед початком руху після зупинки на трасі гірськолижнику необхідно подивитися вверх та вниз по схилу та впевнитись, що, починаючи рух, він не буде перешкоджати руху інших осіб та не створить небезпечної ситуації для себе та оточуючих.

3.2. Під час руху по гірськолижній трасі гірськолижник ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ:

3.2.1. контролювати свій рух по трасі, вибираючи безпечну швидкість, стиль пересування, інтервал, дистанцію та траєкторію руху, що відповідають його фізичній і технічній підготовці, особливостям рельєфу (відкриті та закриті для огляду ділянки траси), стану снігового покриття, погодним, умовам та кількості інших осіб на трасі; 

3.2.2. при обгоні забезпечити достатньо вільного місця для особи, щодо якої здійснюється обгін, для будь-яких навмисних та ненавмисних рухів останньої, попереджати, в разі необхідності, про обгін голосом;

3.2.3. дотримуватися вимог спеціальних знаків на трасах, інформаційних стендів, сигналів персоналу ТК "Буковель", а також вказівок працівників рятувальної служби, направлених на додержання цих Правил;

3.2.4. у місцях, де здійснюється навчання початківців, знижувати швидкість, бути максимально уважним та обережним;

3.3. Під час перебування на гірськолижній трасі гірськолижнику ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

3.3.1. використовувати несправне спорядження;

3.3.2. виходити та перебувати на гірськолижній трасі без захисного шолома;

3.3.3. виходити та перебувати на гірськолижній трасі, а також користуватися буксирними витягами й канатними дорогами у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння;

3.3.4. перетинати траси буксирних витягів під час руху; 

3.3.5. виїжджати на траси чи ділянки трас під час проведення спортивних змагань;

3.3.6. виїжджати на траси чи ділянки трас під час роботи сніготрамбувальної техніки;

3.3.7. зупинятись посеред траси; в разі необхідності дозволяється зупинятись тільки біля краю траси;

3.3.8. зупинятись на вузьких ділянках трас та на відрізках трас, що погано проглядаються, на поворотах та за пагорбами;

3.3.9. починати рух після зупинки в момент, коли інші особи здійснюють об'їзд;

3.3.10. рухатись із неконтрольованою швидкістю;

3.3.11. умисно підрізати чи наближатись на небезпечну дистанцію до іншого гірськолижника, що рухається по гірськолижній трасі;

3.3.12. користування трасами, які закриті відповідними службами з тих чи інших причин, де встановлені відповідні попереджувальні знаки, огородження тощо.

3.4. Проїзд закритими гірськолижними трасами дозволяється тільки працівникам рятувальних та інших служб для виконання своїх посадових обов'язків.

3.5. У випадку падіння гірськолижник зобов'язаний якнайшвидше піднятись та продовжити рух або зміститись до краю траси. 

3.6. У випадку зіткнення з іншими особами чи предметами, а також у разі інших нещасних випадків, особи, які стали учасниками чи свідками таких подій, ЗОБОВ'ЯЗАНІ:

3.6.1. виставити попереджувальний знак на відстань 4-5 м вище постраждалого (ввіткнуті в сніг перехрещені лижні палки або лижі, палка, з накинутою на неї курткою, ввіткнутий в сніг сноуборд) або виставити спостерігача, який подаватиме попереджувальні сигнали особам, які спускаються зверху;

3.6.2. в разі потреби (та володіння відповідними навиками) надати домедичну допомогу потерпілому; 

3.6.3. вжити заходів для інформування про пригоду працівників рятувальної служби за номером телефону, ЯКИЙ ВКАЗАНИЙ НА ВАШОМУ АБОНЕМЕНТІ; 

3.6.4. не залишати місця пригоди до прибуття працівників рятувальної служби, надати останнім інформацію про себе.

3.7. У випадку зіткнення вина покладається на особу, що знаходилась вище по схилу й мала більшу можливість для огляду та контролю за ситуацією.

3.8. Підійматися чи спускатися по схилу пішки без використання канатної дороги чи буксирних витягів дозволяється тільки по краю траси, не заважаючи гірськолижникам, які пересуваються по гірськолижній трасі. 

3.9. Особи, які знаходяться безпосередньо біля гірськолижних трас і не здійснюють переміщення на гірських лижах чи сноубордах, повинні дотримуватись таких вимог безпеки: 

3.9.1. не виходити на територію гірськолижних трас, призначену для руху на лижах/сноубордах, в тому числі на викати; 

3.9.2. виходити та спускатися з гірськолижної траси виключно по краях гірськолижних трас, не створюючи небезпеки для гірськолижників та не пошкоджуючи саму трасу.

3.10. Забороняється катання на гірськолижних трасах на санках та будь-яких підручних засобах, окрім як на спеціально відведених майданчиках.

3.11. Забороняється проїзд будь-яких механічних транспортних засобів (ратраків, снігоходів, квадроциклів тощо) по гірськолижній трасі, відкритій для катання.

У виняткових випадках, наприклад, для проведення рятувальних робіт та робіт із евакуації потерпілого з траси, проїзд транспортних засобів дозволяється з максимальною обережністю. У таких випадках усі гірськолижники, які перебувають на гірськолижній трасі, мають бути попереджені працівниками рятувальної служби про пересування механічного транспортного засобу.

3.12. Забороняється проїзд гужового транспорту та вигул тварин на гірськолижних трасах.

3.13. Забороняється надання торгівельних послуг та послуг прокату безпосередньо на гірськолижних трасах. 

3.14. Усі особи, які знаходяться на гірськолижній трасі, поблизу неї, а також на канатних дорогах, повинні суворо дотримуватись вимог знаків, огороджувальних сіток, встановлених на трасі, та керуватись прийнятою системою позначень. 

3.15. Після закінчення роботи канатних доріг та буксирних канатних витягів, особи, які не виконують роботи з обслуговування гірськолижної траси, повинні якнайшвидше залишити гірськолижні траси. 

3.16. Після закриття траси рятувальна служба перевіряє її на відсутність сторонніх осіб та дає підтвердження про це керівникові робіт із підготовки траси.

4. ІНШІ ПОЛОЖЕННЯ

4.1. Адміністрація ТК "Буковель" наголошує: перш ніж виходити на гірськолижну трасу кожна особа (гірськолижник) ЗОБОВ'ЯЗАНА ознайомитися з даними Правилами, оскільки недотримання гірськолижниками чи іншими особами цих Правил може стати причиною травмування або нещасного випадку, а також застосування заходів адміністративного впливу.

Адміністрація ТК "Буковель"