Збережімо бджіл разом!

Сьогодні, 10 липня відзначається День "Не наступайте на бджіл" (Don't Step On A Bee Day), який є неофіційною, але важливою екологічною подією для людства.

Bukovel не оминає увагою цю подію, адже дбає про сталий розвиток та поширення екологічних знань серед людей. 

Цей день, можливо, і звучить дещо курйозно, проте він має глибокий сенс і закликає нас до підвищеної уваги до крихітних, але надзвичайно важливих істот, що відіграють ключову роль у підтримці життя на Землі.

Мета цього дня – привернути увагу до важливої ролі бджіл у природі та заохотити людей до їх збереження. Бджоли є важливими запилювачами, які впливають на продовольчу безпеку та екосистему в цілому. Зменшення популяції бджіл є серйозною проблемою, і цей день є нагадуванням про необхідність їх захисту. 

З усіх комах, що живуть на планеті, бджола – одна з найбільш корисних для людини. Бджола-трудівниця не тільки дарує цілющі й унікальні за своїм складом продукти, але й запилює рослини, сприяючи продовженню життя на Землі. Вчені вважають: якщо вимруть  бджоли, то через чотири роки людство загине. Більшість рослин не дають плодів без комах-запилювачів, а у 80% це саме бджоли. Отже, завдяки цій маленькій комасі існує життя на планеті в його нинішній формі.

    Та, на жаль, популяції бджіл у всьому світі перебувають під серйозною загрозою. До основних причин їхнього скорочення належать: 

  • використання пестицидів; 
  • втрата природних середовищ існування; 
  • зміни клімату; 
  • хвороби та паразити. 

Як ми можемо допомогти?

День "Не наступайте на бджіл" – це чудова нагода нагадати собі та оточенню про прості, але ефективні кроки, які може зробити кожен та кожна для захисту цих дивовижних комах:

  • створіть "бджолиний рай" у своєму саду: висаджуйте медоносні квіти та рослини, які приваблюють бджіл, такі як лаванда, м'ята, конюшина, соняшники, маки, ехінацея; 
  • купуйте мед і продукти у місцевих пасічників: це підтримує сталі практики й допомагає зберегти традиції бджільництва;
  • підтримуйте диких бджіл: деякі види бджіл гніздяться в ґрунті або в старих деревах. Не чіпайте їхні гнізда та створюйте умови для їхнього розмноження, наприклад, залишаючи невеликі ділянки землі необробленими;
  • поширюйте інформацію: розкажіть друзям та родині про важливість бджіл та про те, як кожен з нас може допомогти їм вижити;
  • будьте уважні під ногами: саме про це нагадує назва цього дня. У теплу пору року бджоли часто шукають їжу на землі, особливо на конюшині та інших квітах. Отже, будьте пильні, прогулюючись босоніж або травою.

День "Не наступайте на бджіл" – це більше, ніж просто потішна назва. Це заклик до дії й нагадування про те, що добробут людства нерозривно пов'язаний зі сприятливим довкіллям

Піклуючись про бджіл, ми піклуємося про себе, наше майбутнє та сталий розвиток рідної планети Земля! 

Тому нехай кожен крок буде обережним, а кожна дія – свідомою!

Нагадаємо: раніше Bukovel розпочав серію публікацій про флору та фауну курорту. Першою темою стали риби Озера Молодості. У наступному ж матеріалі ми розповіли про тритона карпатського.