

Карпати – це не прості гори. Це цілий регіон, у якому тісно переплелися природа, культура й давні вірування. Місцеві передають легенди із покоління в покоління та вірять у духів, магічні властивості рослин та особливий контакт із природою. Пропонуємо трохи поринути в цю цікаву міфологію та дізнатися про декілька легенд Прикарпаття.
Назва Буковель – слід прадавньої Буковиці?
Існує кілька версій походження назви "Буковель", але одна з найпоетичніших пов’язана з прадавнім лісовим духом Буковицею. За переказами, вона охороняла букові ліси, від чого й пішла назва місцини – селища Буковель та, власне, курорту Bukovel. Вважається, що Буковиця допомагала тим, хто поважає природу, і лякала тих, хто її зневажав. Тож про всяк випадок радимо не дратувати охороницю та турбуватися про місцеві ліси. Вони заслуговують любові гостей.
Чугайстер – дух лісу з доброю душею
Чугайстер – один із найвідоміших карпатських персонажів. Волохатий, високий, з добрими очима, він мешкає в горах і захищає мандрівників від злих духів. Поговорюють, він живе й у лісах Bukovel... І хоч на вигляд він може злякати, це доброзичливий дух, що любить танці, жарти й тишу природи. Кажуть, якщо побачити Чугайстра і потанцювати з ним – щастя не мине. Тож під час прогулянки стежками Bukovel, зустрівши Чугайстера, запросіть його на танок!
Озеро Несамовите – водойма, що відчуває емоції
Це гірське озеро на Чорногірському хребті овіяне легендами. За однією з них, воно – "живе" і відчуває людські емоції. Кажуть, якщо кинути у воду камінь у гніві – почнеться буря. А, якщо в спокої – погода буде сонячна та спокійна. Також Несамовите вважають місцем, де душі неспокійних людей залишаються після смерті. Звучить моторошно, але насправді це місце дуже спокійне. Його краса зачаровує та притягує. Для багатьох Несамовите навіть стало місцем сили.
Мольфари – карпатські чаклуни, що володіють силами природи
Це місцеві шамани, цілителі, провидці. Вони знаються на травах, вміють лікувати хвороби, викликати дощ чи зупиняти бурю. Їх поважають і остерігаються. Особливо сильними вважаються "білі" мольфари, які використовують свої знання лише на благо. У багатьох гуцульських музеях та етнографічних садибах зберігаються історії про мольфарів, старі обереги, гуцульські символи та елементи духовної культури. Рекомендовано для відвідування, аби краще зрозуміти магічне світобачення цього краю.
У кожному камені, схилі та дереві Bukovel живе частинка історії. Легенди – це не просто вигадка, а спосіб відчути глибину культури і зв’язок із пращурами. Тож коли наступного разу будете у Bukovel – прислухайтеся. Можливо, вітер розповідатиме вам старі плітки Карпат…