Соціологічне дослідження про Bukovel

Національний технічний університет "Дніпровська політехніка" провів дослідження туристичних тенденцій розвитку та рівня доступності туристичної дестинації "Буковель" у селі Поляниця (Надвірнянський район Івано-Франківської області). 

Основними завданнями дослідження були:

  • оцінка рівня інтеграції принципів сталого розвитку у діяльність місцевого бізнесу;
  • визначення рівня впливу туристичного бізнесу на життя та добробут мешканців громади.

Згідно з дослідженням, 85% представників бізнесу вважають, що Буковель сприяв започаткуванню їхнього бізнесу. 

"Це дуже високий показник, який демонструє, що Bukovel позитивно впливає на розвиток місцевого бізнесу. Курорт відіграє важливу роль і для економіки регіону: завдяки нашій роботі з’являються нові робочі місця, відтак люди заробляють більше, а підприємства надалі зростають. Як наслідок, Поляницька громада стає заможнішою", – зазначає Богдан Красавцев, керівник Офісу сталого розвитку Bukovel.  

Дослідження також показує, що 70% респондентів повністю/частково погоджуються, що бізнес сприяє підвищенню рівня життя та комфорту мешканців. Це гарний показник, що свідчить: переважна більшість місцевих жителів відчувають покращення у своєму повсякденному житті, можливо, шляхом розвитку інфраструктури, доступу до нових послуг або загального економічного зростання. Бізнес однозначно сприймається як двигун економічного добробуту, підприємницької активності та загального підвищення рівня життя. 

Крім того, результати показують, що місцевий бізнес у Поляниці є на початковому етапі впровадження комплексних стратегій сталого розвитку. Існує певний рівень усвідомлення та бажання поступу: понад половину бізнесів (55%) розробляють стратегії сталості та активно комунікують свої екопрактики. Моніторинг основних ресурсів також є відносно поширеним. Більшість суб'єктів господарювання (понад 70%) здійснюють моніторинг електроенергії, водовідведення, водопостачання та палива. Це дуже добре, оскільки моніторинг є першим кроком до оптимізації та економії.

Місцевий бізнес чітко бачить і розуміє численні переваги від впровадження сталих практик. Основними рушійними силами є екологічні (зменшення негативного впливу) та економічні (зменшення витрат) вигоди, а також репутаційні та маркетингові переваги. Бізнес розуміє, що сталість – це не лише про екологічність/збереження довкілля, але й про підвищення конкурентоспроможності, створення унікального продукту та залучення нової аудиторії.
    
“У підсумку ми бачимо, що бізнес-спільнота Поляниці має високу готовність до впровадження сталих практик, що є сильним позитивним фактором для майбутнього розвитку курорту”, – резюмує Богдан Красавцев.

Дослідження Дніпровської політехніки тривало з 13 по 25 лютого 2025 року (для бізнесу) та з 17 по 25 лютого 2025 року (для місцевих мешканців) і передбачало онлайн-анкетування та опитування наживо. У дослідженні взяли участь 20 представників бізнесу та 82 жителі Поляницької ОТГ.

Додамо: раніше ми розповідали, що згідно з дослідженням Дніпровської політехніки, кількість безробітних у громаді становить лише 2.4%.