Правила поведінки на гірськолижних трасах

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Правила поведінки на гірськолижних трасах ТК «Буковель», надалі – Правила, визначають основні вимоги до поведінки осіб (гірськолижників) на гірськолижних трасах з метою створення безпечних умов перебування на гірськолижній трасі, зменшення рівня травматизму, а також запобігання та попередження нещасних випадків.
1.2. У даних Правилах терміни вживаються у такому значенні:
гірськолижна траса – технічна споруда, що представляє собою спеціально підготовлену ділянку з певним профілем, відповідає вимогам для масового катання, і забезпечує можливість безпечного катання на гірських лижах та сноубордах;
гірськолижник – особа, яка пересувається по гірськолижній трасі за допомогою гірськолижного спорядження (гірських лиж, сноубордів);
гірськолижник-початківець – особа, що не має навиків пересування за допомогою гірськолижного спорядження.
1.3. Дія даних Правил поширюється на всіх без виключення осіб, які перебувають на гірськолижних трасах ТК «Буковель».
1.4. Кожна особа зобов’язана дотримуватись даних Правил, а також інструкцій та вказівок, які можуть надаватися, зокрема але не виключно, шляхом встановлення інформаційних стендів, вказівних знаків, подання сигналів персоналом ТК «Буковель».
1.5. Якщо через недотримання даних Правил, збитків було заподіяно ТК «Буковель» чи іншим особам, то всі такі збитки повинні бути відшкодовані за першою вимогою, згідно чинного законодавства.
1.6. У випадку недотримання гірськолижниками чи іншими особами даних Правил адміністрація ТК «Буковель» в особі уповноважених працівників має право заборонити або обмежити перебування на гірськолижній трасі такої особи, зокрема, шляхом блокування абонементу (тимчасового або постійного). Вартість заблокованого абонементу у даному випадку не повертається.
1.7. ТК «Буковель» не відшкодовує жодних збитків та не несе жодної відповідальності, якщо недотримання гірськолижниками чи іншими особами даних Правил призвело до травмування гірськолижників або інших осіб чи стало причиною нещасного випадку.
1.8. Всі особи (гірськолижники), які вийшли на гірськолижну трасу ТК «Буковель», погоджуються з даними Правилами та ЗОБОВ’ЯЗАНІ їх дотримуватися.

2. КЛАСИФІКАЦІЯ ГІРСЬКОЛИЖНИХ ТРАС ТК «БУКОВЕЛЬ»

2.1. У залежності від рівня складності гірськолижні траси ТК «Буковель» класифікуються на за такими категоріями:

  • СИНЯ – низького рівня складності;
  • ЧЕРВОНА – середнього рівня складності;
  • ЧОРНА – високого рівня складності.

2.2. Гірськолижник не має права виходити на трасу, рівень складності якої не відповідає фізичній та технічній підготовці гірськолижника.
2.3. Адміністрація ТК «Буковель» рекомендує гірськолижникам-початківцям перед тим, як виходити будь-яку трасу, пройти курс навчання в гірськолижній та сноуборд школі.

3. ПОРЯДОК ВИХОДУ ТА ПЕРЕБУВАННЯ НА ГІРСЬКОЛИЖНІЙ ТРАСІ

3.1. Перед виходом на гірськолижну трасу на лижах (сноуборді) або перед початком руху після зупинки на трасі гірськолижнику необхідно подивитися вверх та вниз по схилу та впевнитись, що, починаючи рух, він не буде перешкоджати руху інших осіб та не створить небезпечної ситуації для себе та оточуючих.
3.2. Під час руху по гірськолижній трасі гірськолижник ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ:
3.2.1. контролювати свій рух по трасі, вибираючи безпечну швидкість, стиль пересування, інтервал, дистанцію та траєкторію руху, що відповідають його фізичній і технічній підготовці, особливостям рельєфу (відкриті та закриті для огляду ділянки траси), стану снігового покриття, погодним умовам та кількості інших осіб на трасі;
3.2.2. при обгоні забезпечити достатньо вільного місця для особи, щодо якої здійснюється обгін, для будь-яких навмисних та ненавмисних рухів останньої, попереджати, у разі необхідності, про обгін голосом;
3.2.3. дотримуватися вимог спеціальних знаків на трасах, інформаційних стендів, сигналів персоналу ТК «Буковель», а також вказівок працівників рятувальної служби, направлених на додержання цих Правил;
3.2.4. у місцях, де здійснюється навчання початківців, знижувати швидкість, бути максимально уважним та обережним.
3.3. Під час перебування на гірськолижній трасі гірськолижнику ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
3.3.1. використовувати несправне спорядження;
3.3.2. виходити та перебувати на гірськолижній трасі без захисного шолому;
3.3.3. виходити та перебувати на гірськолижній трасі, а також користуватися буксирними витягами і канатними дорогами у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння;
3.3.4. перетинати траси буксирних витягів під час руху;
3.3.5. виїжджати на траси чи ділянки трас під час проведення спортивних змагань;
3.3.6. виїжджати на траси чи ділянки трас під час роботи сніготрамбувальної техніки;
3.3.7. зупинятись посеред траси; у разі необхідності дозволяється зупинятись тільки біля краю траси;
3.3.8. зупинятись на вузьких ділянках трас та на відрізках трас, що погано проглядаються, на поворотах та за пагорбами;
3.3.9. починати рух після зупинки у момент, коли інші особи здійснюють об’їзд;
3.3.10. рухатись із неконтрольованою швидкістю;
3.3.11. умисно підрізати чи наближатись на небезпечну дистанцію до іншого гірськолижника, що рухається по гірськолижній трасі;
3.3.12. користування трасами, які закриті відповідними службами з тих чи інших причин, де встановлені відповідні попереджувальні знаки, огородження тощо.
3.4. Проїзд закритими гірськолижними трасами дозволяється тільки працівникам рятувальних та інших служб для виконання своїх посадових обов’язків.
3.5. У випадку падіння гірськолижник зобов'язаний якнайшвидше піднятись та продовжити рух або зміститись до краю траси.
3.6. У випадку зіткнення з іншими особами чи предметами, а також у разі інших нещасних випадків, особи, які стали учасниками чи свідками таких подій, ЗОБОВ’ЯЗАНІ:
3.6.1. виставити попереджувальний знак на відстань 4-5 м вище постраждалого (ввіткнуті в сніг перехрещені лижні палки або лижі, палка, з накинутою на неї курткою, ввіткнутий в сніг сноуборд) або виставити спостерігача, який подаватиме попереджувальні сигнали особам, які спускаються зверху;
3.6.2. за необхідності (та володіння відповідними навиками), надати домедичну допомогу потерпілому;
3.6.3. вжити заходів для інформування про пригоду працівників рятувальної служби за номером телефону, ЯКИЙ ВКАЗАНИЙ НА ВАШОМУ АБОНЕМЕНТІ!
3.6.4. не залишати місця пригоди до прибуття працівників рятувальної служби, надати останнім інформацію про себе.
3.7. У випадку зіткнення вина покладається на особу, що знаходилась вище по схилу і мала більшу можливість для огляду та контролю ситуації.
3.8. Підніматися чи спускатися по схилу пішки без використання канатної дороги чи буксирних витягів дозволяється тільки по краю траси, не заважаючи гірськолижникам, які пересуваються по гірськолижній трасі.
3.9. Особи, які знаходяться безпосередньо біля гірськолижних трас і не здійснюють переміщення на гірських лижах чи сноубордах, повинні дотримуватись наступних вимог безпеки:
3.9.1. не виходити на територію гірськолижних трас, призначену для руху на лижах/сноубордах, в тому числі на викати;
3.9.2. виходити та спускатися з гірськолижної траси виключно по краях гірськолижних трас, не створюючи небезпеки для гірськолижників та не пошкоджуючи саму трасу.
3.10. Забороняється катання на гірськолижних трасах на санках та будь-яких підручних засобах, окрім як на спеціально відведених майданчиках.
3.11. Забороняється проїзд будь-яких механічних транспортних засобів (ратраків, снігоходів, квадроциклів тощо) по гірськолижній трасі, відкритій для катання.
У виняткових випадках, наприклад, для проведення рятувальних робіт та робіт із евакуації потерпілого з траси, проїзд транспортних засобів дозволяється з максимальною обережністю. У таких випадках усі гірськолижники, які перебувають на гірськолижній трасі, мають бути попереджені працівниками рятувальної служби про пересування механічного транспортного засобу.
3.12. Забороняється проїзд гужового транспорту та вигул тварин на гірськолижних трасах.
3.13. Забороняється надання торгівельних послуг та послуг прокату безпосередньо на гірськолижних трасах.
3.14. Усі особи, які знаходяться на гірськолижній трасі, поблизу неї, а також на канатних дорогах, повинні суворо дотримуватись вимог знаків, огороджувальних сіток, встановлених на трасі, та керуватись прийнятою системою позначень.
3.15. Після закінчення роботи канатних доріг та буксирних канатних витягів, особи, які не виконують роботи з обслуговування гірськолижної траси, повинні якнайшвидше залишити гірськолижні траси.
3.16. Після закриття траси рятувальна служба перевіряє її на відсутність сторонніх осіб та дає підтвердження про це керівникові робіт із підготовки траси.

4. ІНШІ ПОЛОЖЕННЯ

4.1. Адміністрація ТК «Буковель» наголошує: перш ніж виходити на гірськолижну трасу – кожна особа (гірськолижник) ЗОБОВ’ЯЗАНА ознайомитися з даними Правилами, оскільки, недотримання гірськолижниками чи іншими особами цих Правил може стати причиною травмування або нещасного випадку, а також застосування заходів адміністративного впливу.

До уваги лижників та сноубордистів! 

Звертаємо Вашу увагу на те, що спуск на трасах "по прямій" на великій швидкості з відсутністю лижних чи сноубордичних дуг та поворотів ЗАБОРОНЕНО! 

За недотримання даних правил безпеки на схилах - абонементи будуть блокуватись!

Дякуємо за увагу! Бажаємо безпечного катання!

Адміністрація ТК «Буковель»