VIII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ МОРЖІВ У ТК «БУКОВЕЛЬ»

19 СІЧНЯ 2015

19 січня 2015 року, на Йордан, в час, коли вода має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини, «оновлюючи» її для майбутнього достойного життя, в гірськолижному курорті «Буковель» відбудеться VIII міжнародний фестиваль моржів, в якому візьмуть участь любителі зимового купання чи не з усіх регіонів України та з-за кордону. Мета його – збереження давніх християнських традицій,єднання зі спільнотою, коли різдвяне диво наповнює серця,пропаганда здорового способу життя серед молоді.

  У програмі фестивалю святкове Богослужіння та освячення води, урочисте відкриття свята, купання моржів, концертна програма, нагородження учасників Дипломами та сувенірами. Гостей Фестивалю пригощатимуть справжнім козацьким кулішем, приготовленим на відкритому вогні просто неба у 150 - літровому казані.

  На відпочиваючих також чекає насичена культурно-розважальна програма за участі за участю всесвітньовідомого хору "Воскресіння" та "Фронтового вертепу2015".

 Місце проведення фестивалю:

туристичний комплекс «Буковель»,с. Поляниця, Яремчанської міськради, Івано-Франківської області.

Збір учасників 19 січня 2015 року о 14.00 год.біля центрального буковельського озера. Заявки про участь у фестивалі просимо подати до 18 січня 2015 року за електронною адресою: artbukovel@gmail.com

ДОВІДКА

  Завжди день  водосвяття, 19 січня, в Україні  вважався великим  святом: у цей день гриміли постріли  з рушниць та злітали в небо білі голуби, прикрашені  різнокольоровими стрічками .

Отець освячував воду в ополонці, триразово зануривши хрест, запаливши вогонь і прочитавши молитву. Після чого бажаючі занурювалися у воду з головою три рази, перехрестившись і вимовивши молитву.

  Сенс обряду в тому, що віруючі готові йти за Христом, прийнявши хрещення і християнську віру. Він виключно добровільний, оскільки немає жодного обов'язку занурюватися в холодну воду. Прийняття причастя в водохресний день є доказом любові до Господа 

  Коли вже воду освячено, люди підходять до ополонки і набирають у свій посуд. Всі, хто приїхав на Йордан кіньми — чи то верхи, чи то саньми — набирають відрами з ополонки воду і напувають своїх коней , «щоб хвороби не боялися та міцніші були».

  Від найдавніших часів освячену йорданську  зберігають цілий рік, ласкаво називаючи "водичкою-йорданичкою". Вона має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини. Йорданською водою також скроплюють оселю, щоб оминало всяке нещастя і гарно велося в домі. Деякі священики навіть переконані, що не існує ліків кращих за святу воду. І, що цікаво, незрозумілим залишається той факт, як свячена йорданська вода не псується, не смердить, і може довго зберігатися.

  Фестиваль, пов'язаний із великим християнським святом Водохрещею, вперше відбувся у ТК «Буковель» у 2008 році. Мета його – збереження  давніх християнських традицій, єднання зі спільнотою, коли різдвяне диво наповнює серця,пропаганда здорового способу життя серед молоді. Лейтмотивом свята є пірнання у крижану воду.