КУБОК «БУКОВЕЛЮ» З ФРІ-ФАЙТУ – 3 ТУР

30 СІЧНЯ 2016

Ще не вляглися пристрасті другого туру змагань, а ми вже починаємо десятиденний «countdown» третього туру. Такий уже плей-офф Кубка «Буковеля» - стрімкий рух уперед до заповітного поясу чемпіона!

Другий тур підтвердив рівень, заданий першим, і навіть де в чому став кращим. Він цілком виправдав сподівання організаторів – дійсно всі поєдинки показали те, чого від спортсменів і чекали. На змагання четвертого і п’ятого турів накладали свій відбиток події в країні, коли про спортивну складову не у всіх учасників був час і можливість задуматися. Але не цього року.

Кожен бій надзвичайно конкурентний, кожен спортсмен демонструє величезну вмотивованість та підготовку. У першій четвірці вагової - 61,2 кг очікувано переміг титулований Тарас Титаренко. Він вже неодноразово здобував собі місце в Гранд-фіналі, але далі третього місця ще не підіймався. Однак цього року він буквально горить бажанням перемогти. Саме ця четвірка подарувала глядачам неймовірний нокаут у виконанні молодого спортсмена з Ірпеня Колотвіна Романа, який переміг у першому поєдинку, але у фіналі змушений був поступитися технічним нокаутом Титаренку Тарасові. Все таки на такого рівня суперника не вистачило витривалості і досвіду: втративши увагу на одну мить, Роман пропустив потужний удар ногою в корпус, після якого вже не зміг оговтатися, а супреник завершив свою справу касдадом ударів руками, змусивши втрутитися рефері і зупинити поєдинок.

Порадували спортсмени з Чернівців, вихованці СК «Побратим». Якщо минулорічного сезону мова йшла лише про те, чи в першій, чи в другій половині першого раунду спортсмени цього клубу програють, то цього року Дивоняк Дмитро продемонстрував чудовий конкурентний бій із Титаренком Тарасом у напівфіналі. І заслужено здобув титул «найкраще виконання кидків», однак програв рішенням суддів. А його одноклубник Штефуряк Іван в другій четвірці переміг задушливим прийомом не менш титулованого, ніж Титаренко, суперника зі Львова!

У цій четвірці домінував Сотніченко Василь. Він вимушено не брав участь у  змаганнях з фрі-файту певний час. 2015-й рік став для нього роком повернення.Під час свого поєдинку з Крупенкіним Олександром у першому раунді він не зміг нічого протиставити проходам в ноги та домінуванню  супреника. Однак у другому раунді під час боротьби в клінчі Олександр припустився помилки, давши можливість зробити захват, і Василь вже не відпустив, здобувши перемогу задушливим прийомом. В другому поєдинку подібну помилку допустив Штефуряк Іван уже на перших секундах першого раунду. Результат – найкоротший бій вечора (58 секунд) і Сотніченко стає четвертим учасником Гранд-фіналу в цій ваговій категорії.

Отже у ваговій - 61,2 кг 13-ого лютого зійдуться чинний чемпіон Лунга  Олександр  (Харків) і претенденти – Сотніченко Василь (Київська область), Галушко Семен (Дніпропетровська) та Титаренко Тарас (Івано-Франківська) -  Схід-Центр-Захід.

Дай же, Боже, щоб тільки на спортивних майданчиках у боротьбі зустрічалися представники нашої єдиної держави!

У ваговій - 65,8 кг жереб звів одноклубників – Городинця Артема та Карманова Олександра – спочатку в одному турі, а потім і в першому ж поєдинку власне четвірки. Артем упевнено вів поєдинок, однак пропустив атаку «трикутником», домінуючи зверху. І Олександр  не втратив свій шанс перемогти ще в першому раунді.

У другому напівфіналі цієї четвірки Світличний Євген продемонстрував, що спортсмени з Кривого Рогу вже адаптувалися до змагань у «Буковелі». Адже попередні сезони, незважаючи на свою досвідченність, вони несподіванно поступалися менш титулованим спортсменам. Євген продемонстрував дуже конкурентний бій із Вульчином Іваном. Нагадаємо вам, що Іван – єдиний, хто зміг достойно протистояти в змаганнях п’ятого сезону Лунзі Олександру, який став тоді чемпіоном і програв лише в додатковому часі рішенням суддів! За час перерви між цими змаганнями, яка тривала рік, Іван не втрачав час: здобув титули чемпіона України з фрі-файту в розділі «ріал файт» та  віце-чемпіона в розділі ММА! Отож попри рівну боротьбу в двох раундах в третьому Євгену очевидно не вистачило функціоналу й Іван зміг набрати необхідну для перемоги кількість балів – перемога рішенням суддів.

Найдраматичніша і найнесподіваніша боротьба розгорнулася у четвірці вагової – 83,8 кг. Автор минулорічного апсету Лисенко Богдан і цього року порадував своїх прихильників сенсацією, здобувши перемогу в цій четвірці та підтвердивши своє звання кращого спортсмена Федерації фрі-файту 2015-ого року за результатами виступів на всеукраїнських змаганнях!

Спочатку в додатковому часі рішенням суддів він переміг фаворита цієї четвірки – Єфрємова Дмитра ( необхідно звернути увагу на те, що Дмитро зламав собі кисть під час удару ще на початку першого раунду), а в фіналі четвірки переміг Левченка Дениса технічним нокаутом – секундант Дениса викинув рушника за 5 секунд до кінця основного часу! В свою чергу Денис абсолютно несподіванно больовим прийомом на руку в своєму напівфіналі залишив за бортом Колотила Олега, що багато років був постійним учасником Гран-фіналів у цій ваговій категорії!

Поєдинок у надважкій ваговій категорії тривав усі три раунди. Шабадаш Вадим був активнішим, атакував, однак у поєдинках дивізіону «Еліта» враховуються лише повноконтактні удари, які досягнули мети. Тому більшість із його ударів, які наче і досягнули мети, не викликали жодної реакції ні у суперника, ні в записках бокових суддів. А Савченко Богдан  бив важко, значно активізувався в кінці другого раунду та у третьому.  І тому переміг.

30 січня на нас чекає третій тур змагань. І тут інтрига перед початком ще більша, ніж у всіх двох попередніх!

На глядачів чекають чотири четвірки та одиночний бій. Четвірки у вагових -65,8 кг, -70,3 кг, -77,1 кг та - 83,8 кг, та одиничний бій у надважкій вазі.

Щодо інтриги… Якщо в першому турі брали участь лише два спортсмени, які в 5-ому сезоні пробилися в Гран-фінал, в другому – лише один, то в третьому турі братимуть участь одразу п’ять учасників Гран-фіналів Кубка «Буковеля» - 2015! Мало цього – двоє з них (Янко Василь та Краковський Олександр) в Гран-фіналах перемогли перший поєдинок, і вже у статусі офіційних претендентів  билися з чинними володарями чемпіонських поясів за право володіння!

Четвірка в  -65,8 кг унікальна за класом спортсменів:

Янко Василь – минулорічний претендент, який поступився лише незмінному володарю поясу – Однорогу Євгену в чемпіонському  поєдинку;

Босий Юрій – чинний бронзовий призер чемпіонату світу з ММА, що  відбувся в Лас-Вегасі, та кращий спортсмен із фрі-файту 2015-ого року! Попереднього сезону він легко пройшов в Гран-фінал, але хвороба змусила його знятися з змагань. Хтозна, як вирішилася б доля поясу, якби він все-таки зміг виступити?

Федонов Олексій – без зайвих слів зірка змішаних єдиноборств, що стрімко сходить на небосхилі. Ще рік назад про нього лише згадували, як про перспективного спортсмена, а впродовж 2015-ого року він здобув звання чемпіона України з багатьох видів спорту,  в тому числі і з фрі-файту!

Христофоров Вадим – вихованець одразу двох шкіл фрі-файту: Миколаївської (перші тренери Конвишер І.Б. та Магдалюк Р.Г.) та Київської, де він тренується зараз в серці розвитку фрі-файту, – СК «Пересвіт».

Блискуча і непередбачувана четвірка!

Не менш інтригуюча, а може і найбільш інтригуюча, четвірка у ваговій категорії -70,3 кг. Скажемо більше – унікальна четвірка.

Краковський Олександр – учасник Гран-фіналів декількох сезонів Кубка «Буковелю», офіційний претендент попереднього сезону, який переміг у всіх, крім з чинним чемпіоном, поєдинках,!

Цебро Сергій – автор найвидовишнішого поєдинку першого туру п’ятого сезону. Відео цього поєдинку зібрало 1500 переглядів на youtube.comза один день після опублікування!

Долішній Олександр та Богачук Едуард – це беззаперечні легенди фрі-файту вже за життя. Це спортсмени, які були від самого початку Кубка «Буковеля», учасники першого сезону. Вони є найдосвідченішими спортсменами серед багатьох учасників цьогорічного сезону!

Вагові категорії -77,1 та -83,8 кг багато в чому нові, нові спортсмени, а тому і найочікуваніші. Адже саме отакі поєдинки – абсолютно нові – і є найчастіше найцікавішими.

У ваговій -77,1 кг Глянцев Олег, учасник Гран-фіналу, автор нокауту та технічного нокауту першого туру п’ятого сезону. Всі пам’ятають його обміни ударами, але попри те, що він в Гран-фіналі програв трикутником руками Загубинозі Івану. Впродовж 2015-ого року  здобув блискучу перемогу в турнірі, що відбувся у Дніпропетровську, саме задушливим прийомом! А це означає, що він все-таки подбав про свої можливості в партері!

З четвірки, крім Глянцева, троє – це нові спортсмени, що беруть участь в змаганнях Кубка «Буковеля» з фрі-файту. Тож чекаємо розв’язання інтриги в залі РЦ «Бука»!

У ваговій категорії - 83,8 кг зібралася «вибухова суміш» – Масний  Євген, Насібов Джангір та ОріщакВадим на чолі з учасником Гран-фіналу попереднього сезону Карповим Олександром.  Це  відомі спортсмени, здатні працювати і в стійці, і в партері. Отож лише поєдинки покажуть, хто з них найсильніший!

Поєдинок між Матвієнком Дмитром та Трегубенком Ярославом у надважцій ваговій категорії визначить ім’я четвертого учасника Гран-фіналу в цій вазі. Нагадаємо, там уже знаходяться чинний чемпіон Слюсарчук Ігор, переможець першого туру змагань Хмильковський Станіслав та переможець другого туру змагань Савченко Богдан.

Чекаємо всіх в РЦ «Бука» 30 січня в 20.00!