IV ФЕСТИВАЛЬ СНІГОВИХ СКУЛЬПТУР

12-14 FEBRUARY 2016

Зимова столиця України ТК «Буковель» запрошує на IV Всеукраїнський фестиваль снігових скульптур «Серця закоханих єднаються у "Буковелі"», який відбудеться 12-14 лютого 2016 р. і буде присвячений Дню всіх закоханих.

До участі в конкурсі запрошуються професійні команди (архітектори, дизайнери, художники, скульптори), чисельністю не більше 3-х осіб.

Під час визначення переможців конкурсу снігових скульптур судді враховуватимуть перше враження від композиції, технічні навички, складність та дизайн, а також творчий підхід скульптора до втілення ідеї і мистецьку цінність.

У ці дні сніг, який так рясно вкрив схили курорту, тішитиме гостей Карпат не тільки в спортивному, а й у мистецькому аспекті. Ми переконані, що підсвічені скульптури, виконані з білосніжного матеріалу, підсилять розкриття задуму скульпторів та створять зимову феєрію.

 

Символічно, що фестиваль, присвячений Дню всіх закоханих, відбуватиметься напередодні прадавнього українського свята Стрітення.У народній уяві Стрітення – це свято зустрічі Зими з Літом. Зима колись вважалася старою бабою в полатаному кожушку, поношених шкарбанах та дірявій хустині, поточеній мишами. А Літо — гарною, рум’яною дівчиною, яка щедро дарує любов матінці-землі.

 

Отож сніговий фестиваль – це поєднання творчості, розваг, вірувань та традицій.

Тому, окрім конкурсної частини, на фестивальній площі відбуватиметься концертно-розважальна програма, головними декораціями до яких стануть тематичні скульптури зі снігу.

Місце проведення фестивалю - мале буковельське озеро.

Закриття фестивалю 14 лютого о 15.00 год.

 

Заявки на участь у фестивалі просимо подати до 10 лютого 2016 року за  електронною адресою:  artbukovel@gmail.com

Організатор фестивалю:

ART BUKOVEL
Event Show Agency
artbukovel@gmail.com
tel. +38 098 1000 200

 

Цікавики, пов’язані з темою снігових скульптур

Перші скульптури Мікеланджело робив зі снігу

"Не спав. Не їв. Ні з ким не говорив. Змарнів. Промерз. Втомився. Занедужав. Але створив ту статую, створив!"- такі поетичні рядки відома українська поетеса Ліна Костенко присвятила Мікеланджело Буонарроті.

Статуя називалася "Сніговий велетень". Ініціатором її створення був кардинал Бібб'єна. Це трапилося 20 січня 1494 року, коли молодий Мікеланджело після смерті Лоренцо Пишного повернувся до Флоренції. Патроном юного митця став син Лоренцо – П'єро.

У цей же період Мікеланджело створив статую Геркулеса. Тому більшість дослідників вважають, що сніговий велет був копією Геркулеса зі снігу. Хоча кого насправді зобразив Мікеланджело так і не дізнаємося, адже статуя була зі снігу і зприходом тепла вона просто розтанула.

Але шлях Мікеланджело у мистецтві лише починався і був дуже довгим – ще 60 років після того художник аж до останніх днів створював нові і нові скульптури.

Про сніг
Легенда Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Одного разу з’явився сніг. Він не мав кольору.І коли надходила зима, то люди його не бачили. Пішов він до фіалки, та й каже:

— Фіалко, дай мені свій гарний фіолетовий колір, щоб я був такого ж кольору.

А фіалка відповідає:

— Цей колір тільки мій, і я не хочу, щоб його мав хтось інший.

Пішов сніг далі шукати собі колір. Довго він блукав і натрапив на троянду.

Звертається до неї з проханням:

— Трояндо, в тебе такий колір, як у королеви! Чи можеш ти зі мною ним поділитися?

— Вибач, але якщо ти будеш мати мій колір, то всі будуть захоплюватися не лише моєю красою, а й твоєю, тому я не дам тобі свого кольору.

Ще в багатьох рослин просив кольору сніг, та ніхто з ним не поділився. Пішов сніг з поганим настроєм до лісу. Зустрів його підсніжник та й запитує:

— Чому ти такий сумний?

Сніг розповів свою історію про пошук кольору, а коли закінчив, то підсніжник запропонував йому свій колір. Сніг був дуже вдячний квітці. Тожкожного разув час весняних приморозківу знак подяки зігріває цю сміливу квітку .

Записано в Аврамівці Монастирищенського району від Бондар Надії Іванівни (1927 року народження) 2008 року.