Правила користування послугами канатних доріг

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Правила користування послугами канатних доріг ТК «Буковель», надалі – Правила, визначають основні вимоги до поведінки осіб під час посадки на канатну дорогу, перебування на ній та висадки з канатної дороги пасажирів з метою створення безпечних умов під час користування канатними дорогами, зменшення рівня травматизму, а також запобігання та попередження нещасних випадків.
1.2. У даних Правилах терміни вживаються у такому значенні:
пасажир – особа, яка користується послугами канатних доріг ТК «Буковель»;
канатна дорога – установка для перевезення пасажирів на підвісних кріслах по натягнутому між кінцевими станціями і проміжними опорами канату, яка складається із споруд, вузлів та пристроїв безпеки;
зона посадки – місце, де пасажири здійснюють посадку на крісла канатної дороги;
гірськолижник – особа, яка пересувається по гірськолижній трасі за допомогою гірськолижного спорядження (гірських лиж, сноубордів).
1.3. Дія даних Правил поширюється на всіх осіб, які користуються послугами канатних доріг ТК «Буковель».
1.4. Кожен пасажир зобов’язаний дотримуватись даних Правил, а також інструкцій та вказівок, які можуть надаватися, зокрема але не виключно, шляхом встановлення інформаційних стендів, вказівних знаків, подання вказівок та зауважень (сигналів) персоналом канатних доріг ТК «Буковель».
1.5. Якщо через недотримання пасажирами даних Правил, було заподіяно збитків ТК «Буковель» чи іншим особам, то всі такі збитки повинні бути відшкодовані за першою вимогою, згідно чинного законодавства.
1.6. У випадку недотримання пасажирами даних Правил адміністрація ТК «Буковель» має право (такому) пасажиру, що порушив правила, заборонити користуватися послугами канатних доріг ТК «Буковель», зокрема, шляхом блокування абонементу (тимчасового або постійного). Вартість заблокованого абонементу у даному випадку не повертається.
1.7. ТК «Буковель» не відшкодовує жодних збитків та не несе жодної відповідальності, якщо недотримання пасажирами даних Правил призвело до травмування пасажирів чи стало причиною нещасного випадку.
1.8. Пасажири зобов’язані дотримуватися даних Правил.

2. ПОРЯДОК ПОСАДКИ ПАСАЖИРІВ НА КАНАТНУ ДОРОГУ

2.1. Перед проходом через турнікет та зоною посадки пасажири шикуються в колони відповідно до числа місць в кріслі. Діти займають місця з зовнішніх сторін крісла.
2.2. З метою попередження травмування пасажири повинні вийняти руки з темляків лижних палок і тримати обидві палки посередині в одній руці.
2.3. Посадка в крісло канатної дороги здійснюється тільки у вказаному місці, позначеному табличкою «Місце посадки», і лише в присутності чергового по станції.
2.4. У зоні посадки пасажир стає так, щоб сидіння крісла, що наближається, було точно у нього за спиною, і сідає в крісло тільки тоді, коли воно торкнеться пасажира.

3. ПОРЯДОК ПРОЇЗДУ ПАСАЖИРІВ НА КАНАТНІЙ ДОРОЗІ

3.1. Після посадки в крісло, а також як тільки крісло виїде з зони посадки, пасажир зобов’язаний закрити дугу безпеки (запірну планку) крісла, а ноги покласти на підніжку.
3.2. У випадку падіння особистих речей пасажиру необхідно запам'ятати номер наступної опори, щоб зорієнтуватись та повідомити про це персонал канатної дороги.

4. ПОРЯДОК ВИСАДКИ ПАСАЖИРІВ З КАНАТНОЇ ДОРОГИ

4.1. Під'їжджаючи до станції/майданчика висадки, пасажир повинен відкрити дугу безпеки (запірну планку) крісла і підготуватися до висадки, зокрема, переконатись, що його гірськолижне спорядження, рюкзак, поясна сумка, одяг не чіпляються за деталі крісла і не будуть перешкоджати висадці.
4.2. При висадці з крісла піші пасажири, що сидять справа від осі руху швидко виходять вправо, а зліва – наліво, після чого пропускають крісло і швидко звільняють майданчик для висадки. Гірськолижники, вставши з крісла, з'їжджають вперед по прямій. Скупчення пасажирів на майданчиках посадки і висадки заборонене.

5. ПАСАЖИРАМ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

5.1. Проїзд в кріслі стоячи, лежачи, спиною вперед.
5.2. Розгойдування крісла.
5.3. Паління в кріслі та користування відкритим вогнем.
5.4. Перевезення вибухових, вогненебезпечних і отруйних речовин.
5.5. Об'їзд довкола привідного або обвідного шківів.
5.6. Прохід на станціях під несуче-тяговим канатом, окрім випадків, обумовлених особливо.
5.7. Перебування на майданчиках станцій поза зонами, відведеними для посадки і висадки.
5.8. Посадка і висадка поза зонами, передбаченими проектом.
5.9. Проїзд у кріслах без закритої дуги безпеки (запірної планки).
5.10. Перевезення тварин на кріслах канатної дороги.
5.11. Перевезення великогабаритних речей та багажу більше, ніж 15 кг на одну людину.
5.12. Розвертати лижі перпендикулярно або під великим кутом до напрямку руху канатної дороги.
5.13. Зіскакувати з крісла на лінії.
5.14. Навмисно псувати обладнання канатної дороги.
5.15. Проїзд в нетверезому стані, а також під дією наркотичних речовин.
5.16. Проїзд у брудному одязі.
5.17. Проїзд дітей молодших 14 років, або зростом меншим 125см., без супроводу дорослих.

6. ОСОБЛИВІ УМОВИ

6.1. Пасажири, які для пересування по гірськолижній трасі використовують сноуборд (сноубордисти), окрім вищезазначеного, зобов’язані дотримуватися наступних правил:
6.1.1. перед тим, як пройти через турнікет необхідно відстебнути кріплення «задньої» ноги;
6.1.2. при посадці в крісло канатної дороги сноуборд необхідно ставити паралельно до руху канатної дороги;
6.1.3. після посадки в крісло, а також як тільки крісло зійде з посадочної площадки пасажир зобов’язаний закрити дугу безпеки (запірну планку) крісла, а сноуборд покласти на підніжку;
6.1.4. при висадці з крісла сноуборд необхідно поставити паралельно лінії схилу, а вільну «задню» ногу поставити на сноуборд (на гумку або біля заднього кріплення) ;
6.1.5. здійснивши висадку та звільнивши майданчик для висадки, пасажир пристібає «задню» ногу.
6.2. ЗАБОРОНЕНО користуватися канатною дорогою з пристебнутими двома ногами або тримаючи сноуборд у руках.

7. ІНШІ ПОЛОЖЕННЯ

7.1. У випадках аварійної зупинки канатної дороги пасажири повинні чекати відновлення руху або діяти тільки за вказівкою працівників канатної дороги, не намагаючись покинути крісло самостійно.
7.2. Адміністрація ТК «Буковель» наголошує: перед тим, як розпочати користування канатними дорогами, пасажири ЗОБОВ’ЯЗАНІ ознайомитися з даними Правилами, оскільки їх недотримання може стати причиною травмування або нещасного випадку, а також викликати застосування заходів адміністративного впливу.

Адміністрація ТК "Буковель"