01
вересня 2016
Завершився літній сезон 2016 року!

 

Вельмишановні друзі, колеги, партнери!

Завершився літній сезон 2016 року. Його успішність залежала від професійності педагогічного, медичного, менеджерського колективів табору. Ми дякуємо всім співробітникам нашого закладу і ТК «Буковель», ректоратам вишів і педагогічних училищ України, які направили на педагогічну практику студентів. Висловлюємо вдячність за творчий внесок у розвиток табору нашим партнерам і друзям – акторам: Риммі Зюбіній, Віктору Андрієнку, Анастасії Зюркаловій, Поліні Тарасенко, Даміану Улю, Алісі Лукшиній, Леоніду Шевченкові, дитячим письменникам: Ларисі Ніцой, Валентині Захабурі, Микиті Кашницькому, Олесандру Есаулову, видатному боксеру Олександру Усику, відомим тележурналістам: Костянтину Грубичу, Лідії Таран, Руслану Сєнічкіну, громадській діячці Владі Литовченко.

Третє літо у таборі «Артек-Буковель» вирували емоції радості, добра й любові. Юні артеківці відкривали Україну з її неосяжними скарбницями народної мудрості, славної історії минулих віків і героїчного сьогодення. Бажання знати більше про себе й навколишній світ, підвищити рівень англійської і німецької мов у спілкуванні на різноманітні теми з волонтерами – представниками Англії, Голландії, Китаю, Марокко, Туреччини, навчитися грати в артбол, підкорити найвищу гору України – Говерлу стало можливим протягом всіх тематичних змін.

Дорогі діти, артеківці! Кожен із вас, відпочиваючи в одну з тематичних змін, став учасником колективно-творчих заходів. Разом зі своїми новими друзями ви планували, організовували і реалізовували безліч цікавих справ. Ідеї одних ставали головними при випуску газети-візитки,  вміння прислухатися до думок інших допомагало створити вдалий відеоролик про життя у вашому  загоні. Ви готували смачні гуцульські страви на багатті разом із відомим тележурналістом Костянтином Грубичем і отримали можливість спробувати себе у ролі сценаристів, режисерів, гримерів, акторів у короткометражних фільмах, які створювали разом із друзями в «Дитячій кіношколі».  Мрії про спілкування з українськими дитячими письменниками: Ларисою Ніцой, Олександром Есауловим, Валентиною Захабурою, Микитою Кашницьким - у колі своїх ровесників біля багаття та про спільну пісню про дружбу просто неба  стали реальністю!

Найбільш сміливі отримали відповіді на свої запитання від гостей, відомих українських особистостей: Олександра Усика, Лідії Таран, Руслана Сєнічкіна, Влади Литовченко, Юлії Толстоногової. З відомими українськими акторами театру і кіно Риммою Зюбіною та Віктором Андрієнком не тільки переглядали й обговорювали українські фільми «Трубач» та «Іван Сила», а й брали участь в «Спортландії по-буковельськи» та аква-шоу.

Активний відпочинок доповнювали заняття в альпін-парку і на скеледромі, катання на гірських велосипедах і катамаранах, веломобілях і квадрациклах, а ще – боулінг, змагання з артболу, футболу!

Весна і літо 2016 року для багатьох дітей і дорослих стали відкриттям себе, своїх нових якостей, можливостей. У таборі «Артек-Буковель» завжди раді всім дітям, які прагнуть долучитися до великої артеківської родини, стати більш відповідальними, самостійними, дорослими, знайти нових друзів серед українських і зарубіжних ровесників.

Цього літа розширена географія табору. Четвертим у комплексі став табір «Semmering», розташований у містечку Земмерінг, яке знаходиться на відстані  90 км від Відня.

Педагогічний колектив уже традиційно ставив за головну мету створення активного, розумного, розвивального середовища для дітей і підлітків. Програми всіх тематичних змін мали патріотичне, спортивно-туристичне, творче, екологічне, естетичне спрямування. Палітра розмаїття діяльності змінювалася інтенсивно і доцільно. Кожній дитині педагоги намагалися знайти справу до душі. Психологи і методисти проводили анонімне опитування дітей, щоб знати їхні очікування на початку зміни і результати задоволення відпочинком наприкінці кожної зміни. Медичний персонал постійно відслідковував самопочуття дітей, їхній настрій.

За результатами впровадження весняної і літніх змін 2016 року у дитячому таборі «Артек-Буковель» оздоровилося і відпочило 5232 дитини з усіх областей України, включаючи Донецьку, Луганську області та АР Крим. Близько 2000 дітей відпочивали за соціальними путівками, які забезпечили народний депутат України, почесний артеківець, Олександр Шевченко і Фонд Ігоря Палиці«Тільки разом».

З першого року свого існування табір «Артек-Буковель» приймає на відпочинок дітей із різних країн світу. У 2016 році в таборі відпочивали діти з Австрії, Англії, Італії, Канади, Лівану, Німеччини, ОАЕ, Польщі, Росії, Словенії, США, Франції, Чехії.

Улітку 2016 року, крім вже традиційного туристичного, працювали нові профільні загони: «Дитяча кіношкола», створена з нашими партнерами – українським молодіжним арт-об’єднанням «UkrainianCinemaVillage» (керівник Сергій Жерехов); англійської мови (викладачі Оксана Парфан, Анастасія Тимошенко); театральний (керівник Олексій Петриченко). Відкриття нового гуртка з мультиплікації збільшило можливість творчого розвитку дітей (керівник гуртка мультиплікації Надія Сдобнова).

Раді повідомити, що серед артеківців 2015-2016 років є ті, хто другий і третій раз приїхав на відпочинок: «Лісовий» – 362 дитини, «Озерний»  – 105 дітей, «Гірський» – 57, «Semmering» – 12.

Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої творчості «Буковельський зіркофест» за партнерства Лариси Кобил улітку 2016 року проводився вже вдруге. А відкриттям сезону стали три нових культурно-освітніх проекти – фестиваль дитячої книги «Читай українське!» за підтримки і партнерства української дитячої письменниці Лариси Ніцой; свято української кухні «Смачна країна з Костянтином Грубичем»; фестиваль дитячого кіно за спільною ідеєю відомої української актриси театру і кіно Римми Зюбіної, Президента фестивалю. Дякуємо за підтримку Міністерству культури України і Міністру культури Євгену Нищуку, Державному агентству України з питань кіно, Польському інституту у Києві і особисто експерту Олені Бабій,Державному підприємству «Українська кіностудія анімаційних фільмів», творчому об’єднанню «Фьюче проджекст», студії анімації «Барабан», компанії «DIGITALTRADE», компанії «Артхаус Трафік».

Літній сезон завершився. Але 2016 рік в дитячому таборі «Артек-Буковель» продовжить осіння зміна «Карпатський віраж!» Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до креативних осінніх канікул у «Буковелі»!

Сьогодні в Україні День Знань. Дирекція табору вітає всіх артеківців і українців зі святом і бажає миру й щастя, добробуту, творчих злетів й успішних результатів у всіх задуманих справах!

Дирекція дитячого табору«Артек-Буковель»