ТАБІР «ОЗЕРНИЙ» – ЦЕ ВІДКРИТТЯ СЕБЕ І СВОЇХ МОЖЛИВОСТЕЙ

3 ЛИПНЯ 2017

В «Озерному» пахне високогірними квітами й травами. Розмістився табір поруч із величним Озером Молодості, або як його ще називають Буковельським морем. 

Головною цінністю, унікальністю та гордістю табору є туризм. Практично все у таборі пов’язано з туризмом, зокрема, з гірським пішохідним туризмом. Артеківці живуть у наметах, навчаються туристичній справі, працюють зі спеціальним спорядженням, вивчають техніку в’язання вузлів, альптехніку, орієнтування в екстремальних умовах, відпрацьовують навички в екстрим-парку, катаються на катамаранах, піднімаються на гору Буковель, беруть участь у спортивно-туристичних патріотичних квестах «Стежками Довбуша», «Туристичне містечко». А ще на них чекають тренування та змагання з артболу, футболу, пляжного волейболу, дартсу, шахів, шашок та весела спортландія, майстер-класи з кросфіту, паркуру та воркауту.

А вечорами біля багаття ллються у височінь неба пісні під гітару. Найяскравіші, найцікавіші та найгостріші враження, які юні туристи запам’ятають на все життя, - це, звичайно, туристичні походи та підкорення вершин найвищої гори України – Говерла та Довгої, знайомство з життям полонини Томнатик.

Вже стала історією перша тематична зміна 2017 року. «Ура! Канікули!» (23 червня – 1 липня) – табір прийняв на відпочинок 45 дітей з 13 областей України. Походи на гору Хом’як і Говерлу, «Уроки мужності з Микитою Кашницьким» - письменником, активістом Революції Гідності, учасником АТО стали найяскравішими подіями для артеківців.

Микита Кашницький пройшов спеціалізовану підготовку і володіє відповідними навичками військового медика. Надзвичайно корисними й пізнавальними стали його уроки долікарської допомоги, адже на них діти ознайомилися зі складом сучасної військової аптечки, діями та засобами, які необхідно знати і використовувати під час бойових дій для порятунку життя поранених, практикувалися надавати допомогу в різних випадках поранення. Підлітки дізналися про реальні випадки на війні, зрозуміли цінність і важливість вчасної допомоги пораненим.

16-річний артеківець Артур Березовський поділився своїми враженнями: «Для мене зустріч з Микитою Кашницьким  стала досить-таки пізнавальною адже ми поглибили   знання з тактичної медицини. Його розповіді надихнули мене піти захищати нашу землю, нашу Україну. А ще я подружився з його сином Іллею під час сходження на г. Хом'як».

На другу тематичну зміну «Територія квесторію» в табір заїхало 73 дитини з 20 областей України та Росії.

Озерники протягом зміни стануть учасниками туристично-пізнавальної гри «Турград», інтелект-паті «Таємнича експедиція», диско-шоу «Велике перевтілення», творчих конкурсів «Оце талант!»; спортивних змагань з артболу, волейболу, дартсу, шахів, шашок, спортивного орієнтування; спортивно-розважального квесту з елементами кросфіту «Буковельські перегони», піднімуться на гору Буковель, підкорять гори Бабин Погар,  Хом’як і найвищу гору України – Говерлу.

Віктор Драюк, директор табору, з гордістю наголошує: «Наметовий табір «Озерний» – це відкриття себе, своїх нових можливостей, здійснення найзаповітніших мрій і підкорення найвищої карпатської вершини – Говерли! Сміх і радість спілкування, вечорами біля багаття звучатимуть пісні й милозвучні струни гітари, чарівні ноти яких розливаються поміж гір і проникають глибоко в серце кожного, залишаючись там назавжди.

Ми чекаємо вас, любі друзі!