11
липня 2017
Розпочала роботу психологічна служба табору «Артек-Буковель»

Діти повинні жити у світі

краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості.

В. Сухомлинський

Саме такий світ відкриває для юних дитячих сердець «Артек-Буковель». Світ, що наповнює дитяче серце радістю та щастям і де народжується віра та впевненість у своїх силах, відкриваються нові таланти й здібності, гартується бойовий дух та водночас присутнє бажання вболівати не тільки за сильних, але і за слабших. Та найголовніше – це світ, де діти пізнають справжню радість, що світиться щирою усмішкою, отримують розуміння і підтримку, вчаться поважати інших та працювати в команді, де народжується справжня, щира, непідкупна дитяча дружба, хоча табірна зміна і триває досить недовго… Про такі враження й усвідомлення повідомляють про табір діти у своїх відгуках на анкетуваннях, які проводяться психологічною службою з метою вивчення рівня задоволення, пропозицій та оптимізації діяльності закладу.

Для кожної дитини перебування у таборі – це своєрідна зміна звичного оточення, що має вагомий вплив на формування особистості дитини, коли відбувається зміна цінностей, інтересів, формуються нові уявлення про навколишній світ, свої можливості, окреслюються шляхи самореалізації, з’являється прагнення розвиватись та вдосконалюватись.

Процес адаптації до умов перебування в таборі в кожної дитини проходить по-різному. Він залежить від ряду індивідуальних, особистісних характеристик та вікових особливостей, може  супроводжуватися змішаними почуттями невпевненості, невизначеності, дискомфорту, своєрідним острахом проявити себе, свої здібності. Ці почуття особливо загострюються за умови, коли дитина приїжджає до табору вперше.

Основна мета діяльності психологічної служби табору (керівник – Надія Цюпер) – створення  сприятливих умов для повноцінного та гармонійного розвитку вихованців, збереження та зміцнення їхнього здоров’я, підвищення адаптивних можливостей, при яких дитині буде найбільш комфортно, коли вона зможе себе проявити та максимально розкрити свій потенціал.

Протягом зміни практичними психологами проводяться інтерактивні заняття з дітьми, що сприяють покращенню психологічної атмосфери та розвитку навичок толерантної поведінки в дитячих колективах, надаються індивідуальні консультації за зверненнями дітей, батьків та педагогів-організаторів.

Думка дитини, її особисті враження від участі у різноманітних пізнавальних, розважальних, спортивних і туристичних заходах, безпосереднього спілкування з вожатим, ставлення до неї інших працівників залежить рівень задоволеності перебуванням у таборі й є надзвичайно важливими для адміністрації. Тому з метою оптимізації діяльності табору, підтримки його позитивного іміджу, формування конструктивної взаємодії між педагогами та дітьми психологічною службою закладу здійснюється опитування вихованців, яке дозволяє визначити як очікування дітей від перебування в таборі, так і рівень задоволеності, а також інші важливі параметри для позитивної педагогічної та психологічної взаємодії з дітьми.

Результати анкетувань дозволяють відстежити певну динаміку даних, визначити інтереси та пропозиції дітей і в подальшому з метою здійснення відповідних впливів, спрямованих на оптимізацію рівня надання якісних послуг позаміським дитячим закладом оздоровлення і відпочинку «Артек-Буковель», врахувати їх при плануванні роботи адміністрацією табору.

За час перебування в таборі дітям вдається відчути себе частиною дружнього колективу, а створені умови допомагають реалізовувати свій творчий потенціал. Важливо, що діти вказують, що провели корисний і незабутній відпочинок.