24
липня 2016
День артеківського вожатого

24 липня 1927 року в штатний розклад табору «Артек» введена посада вожатого. З того часу професія вожатого визнана на державному рівні. 

У таборі «Артек-Буковель» працюють 70 вожатих. Всі керівники чотирьох таборів, співробітники мають досвід роботи вожатим у кримському «Артеку».

Вожаті дитячого табору «Артек-Буковель» наслідують артеківські традиції і щороку 24 липня відзначають своє професійне свято. Вони є унікальними особистостями, які живуть на планеті дитинства. Наші вожаті здатні цілодобово дарувати дітям та оточуючим тепло своїх сердець, разом із загоном йти до перемог, долаючи перешкоди, вирішуючи різноманітні завдання. Спільно із дітьми вожаті готують творчі виступи, грають у футбол та артбол, ходять у походи, радіють, надихають та підтримують. Це люди, які наповнені невичерпною енергією, позитивом, фантазією, ентузіазмом, щирістю та добром. Кожен вожатий пройшов навчання у школі педагога-організатора «Артек-Буковель» і довів, що саме він має право називатися вожатим «Артек-Буковелю». 

Серед наших вожатих є артеківці, які в недалекому минулому були дітьми у таборі «Артек», і ось їхні спогади та враження:

«Перша зустрічіз «Артеком» відбулася в кінці минулого століття. Ми були в найстаршому загоні табору «Лазурний». Але це не заважало нам багато чому вчитися. Вчитися грати, не боячись бути смішними, вчитися бути активними і творчими, вчитися створювати Свято! Але головний подарунок - наша вожата - Олена Балановська - двигун і натхненник усіх наших ідей». 
Ірина Хмельницька, заступник директора табору «Артек-Земмерінг»

«Я відпочивала у таборах «Річний», «Янтарний» та «Польовий». Атмосфера моря і особливий підхід до дітей змінює на краще і самих вожатих. Цей лікувальний симбіоз наповнює світлом душі, серця, голови і дітей, і дорослих, тому так хочеться частіше приїжджати до країни дитинства. Вожаті «Артека» – це люди, які вірять  та створюють диво, казку, відкриті та з великим серцем».
Світлана Гончарова, художній керівник табору «Лісовий».

«У 11 років ми з сестрою Богданою вперше в житті потрапили у табір, це був табір «Кипарисний» МДЦ «Артек». Чудова зміна пролетіла швидко, хоч і тривала 31 день. В «Артек» ми їздили 5 разів. Артеківська атмосфера зачаровувала все більше під час відпочинку у таборі «Лазурний». Там ми отримали можливість відкрити в собі нові таланти, стати більш самостійними. У таборі «Лісовий» відсвяткували 85-тиріччя «Артека», потім був відпочинок у «Янтарному», де по-справжньому закохались  в «Артек». І щоразу все було новим і цікавим. Коли нам виповнилось 16 років, батьки подарували нам путівки в табір «Хрустальний». Ще коли ми відпочивали в таборі, виникло бажання приїхати в «Артек» вожатими. І ось через стільки років наша мрія здійснилася, ми стали вожатими «Артек-Буковелю»! 
Сніжана та Богдана Тудан, педагоги-організатори табору «Лісовий».

«У 2008 р. відпочивала у таборі «Хрустальний» МДЦ «Артек». Моїми вожатими були Марія Метелиця та Андрій Довженко. Вони були надзвичайно відданими своїй роботі, щирі, веселі, талановиті, вміли заохотити, стали для всіх справжніми друзями. На мою думку, вожатий «Артека» - це людина відповідальна, яка не просто любить свою роботу, а живе нею. Вожатий без шаленої любові до дітей не є вожатим!» 
Ілона Безкоровайна, педагог-організатор табору «Артек-Земерінг»

«Все, що несподівано змінює наше життя, - не випадковість», - так говорить мій життєвий досвід, підґрунтя якому почало закладатися під час першої поїздки до МДЦ «Артек» у Криму. Друга зустріч із «Артеком» дала зрозуміти, чого я хочу в майбутньому і як цього досягнути, і , звісно ж, прив’язала мене до цього місця назавжди. Саме тому отримана можливість працювати у таборі «Артек-Буковель» перетворила мрію на реальність. Сьогодні я з радістю можу запевнити будь-кого, що наш «Артек» - це країна пошуку себе, самовдосконалення, творчого та інтелектуального розвитку; це місце, звідки ніхто не повертається колишнім. Щире дякую старшому вожатому табору «Лісовий» (МДЦ «Артек», літо 2011 р.) Артуру Пройдакову за дитячі враження та безцінний досвід».
Анастасія Тимошенко, викладач англійської мови табору  «Гірський».

«У не такому далекому 2012 році мені пощастило побувати в «Кипарисному» - таборі кримського «Артеку». Ще й досі у пам'яті зринають спогади про ті щасливі миті дитинства на південному березі Криму. Оскільки мені на той момент уже виповнилось 16, то це була моя перша і остання поїздка до дитячого табору. Тому на урочистій лінійці у день закриття зміни дала клятву, що я обов'язково повернусь до «Артеку», тільки вже вожатою. Минуло 4 роки, і ось я працюю вожатою в таборі «Артек-Буковель».
Олександра Барановська, педагог-організатор табору «Озерний».

Адміністрація табору «Артек-Буковель» вітає всіх вожатих «Артека» та бажає творчого натхнення, харизми, впевненості у своїх силах та вдячних посмішок мільйонів дітей-артеківців!