07
липня 2017
Делегація дітей з Лівану в «Артек-Буковелі»

Протягом трьох років табір «Артек-Буковель» приймає на відпочинок і оздоровлення дітей з усіх областей України. Третя тематична зміна «Альтернатива – творчий екстрим!» ще раз підтвердила, що у таборі є представники з усіх областей, включаючи АР Крим, Донецьку і Луганську області. З першого року існування відпочивали у таборі і діти з багатьох зарубіжних країн: Австрії, Білорусі, Великобританії, Ізраїлю, Італії, Канади, Лівану, Молдови, Нідерландів, Німеччини, ОАЕ, Польщі, Росії, Словенії, США, Франції, Чехії.

30 травня в табір приїхала велика делегація – 23 ліванських дітей і двоє керівників. Це вперше в історії табору.

Мрія відпочивати в «Артеку» збулася: її допоміг здійснити Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ліванській Республіці Ігор Іванович Осташ. Діти й батьки готувалися до поїдки ретельно. Дружина посла – Марина Вілїівна Гримич, доктор історичних наук, член Спілки письменників України, член Національної спілки краєзнавців України, допомагала дітям вчити українську мову, більше дізнаватися про Карпати і Україну.

Дорослі представники  делегації наголошують: «Ідея поїздки ліванський дітей в табір «Артек» не виникла раптово. Маленька українська громада Лівану йшла до цього кілька років. І спочатку нам,українцям, що живуть у цій невеличкій Близькосхідній країні, треба було організувати  вивчення нашого національного спадку. І головне, до чого ми прагнули, – це передати нашу любов до України нашим дітям, які ростуть в  зовсім іншій культурній традиції. Поєднати ці два світи, які можуть, як виявилось, прекрасно доповнювати і збагачувати один одного». об’єднатися і стати саме Громадою, ціллю якої стало б збереження української мови, культури

Діти-ліванці з задоволенням беруть участь у всіх запропонованих заходах. Найбільшу відповідальність відчувають, готуючись до тематичного дня в таборі – Дня Лівану. У цей день українські діти й дорослі вітатимуть своїх нових друзів цікавою програмою, яка буде присвячена українсько-ліванській дружбі. Гадаємо, що церемонія, присвячена Дню Лівану, творчі зустрічі з новими друзями, де всі зберуться в загонових колах, щоб поспівати пісень і пограти в національні ігри, поспілкуватися один з одним та розповісти про свої бажання допоможуть знайти   те спільне, що може об’єднати в подальшому. А під час заходу «Дружба не знає кордонів» гості представлятимуть свою країну українцям. Завершальним акордом Дня Лівану стане артеківська масовка.

Пані Наталія, керівник дитячої делегації , розказує: «Ця поїздка стала для наших дітей не тільки справжнім подарунком долі, але і випробуванням. Тут вони відчули всю повноту зовсім нового для них культурного простору, змогли не просто подивитися на Україну, але відчути себе повноцінною часточкою її, живучи спільним життям разом із українськими дітьми в таборі «Артек-Буковель».

Виконуючи нові завдання, зіткнувшись з необхідністю навіть іноді переборювати себе через незвичний режим і розклад, через не дуже добре зрозумілу мову, долаючи розбіжності в менталітеті і культурі, вони набувають унікального досвіду, який не дадуть їм жодні поїздки в Україну з батьками.

Тут, у таборі, вони знайомляться зі справжньою, сучасною, модерновою Україною».

Артеківці завжди раді дітям, а тепер нас стало ще більше і географія розширюється.

Національне інформаційне агентство NNA висвітлює поїздку дітей українсько-ліванської громади до дитячого табору «Артек-Буковель» за сприяння Посольства України в Лівані.