АРТЕКІВСЬКИЙ СТАРТ У БУКОВЕЛІ

31 ТРАВНЯ 2016
Артеківський старт у Буковелі

Відкриттям «Школи вожатого» в дитячому таборі «Артек-Буковель» стартувало артеківське літо 2016 року.

147 учасників проекту «Школа вожатого» ( адміністрація табору, куратори-вожаті,  студенти вищих і середніх спеціальних навчальних закладів України, вчителі шкіл, працівники позашкільних дитячих закладів) – це команда однодумців, об'єднана спільними інтересами у сфері оздоровлення та активного відпочинку дітей та підлітків.

Підготовка студентів вишів до роботи вожатими в дитячому таборі «Артек-Буковель» почалася з лютого 2016 року. Близько тисячі анкет від бажаючих працювати у  таборі надійшло з усіх куточків нашої країни, Польщі і Нідерландів. Відбір на першому етапі відбувався шляхом заочного навчання та скайп-співбесіди, організаційно-педагогічних ігор у ВНЗ. На другий етап навчання пройшли найбільш підготовлені, вмотивовані та цілеспрямовані студенти і фахівці з вищою освітою.

З 26 травня до 2 червня проходить заключний етап навчання. Серед найважливіших завдань, поставлених перед кандидатами на роботу у дитячому таборі «Артек-Буковель», - набуття нових та поглиблення наявних знань, необхідних для професійної діяльності, обмін досвідом, напрацювання нових ідей, розвиток організаторських та комунікативних навичок, уміння створювати творчу атмосферу; створення передумов для розробки інноваційних проектів, технологій, прийомів педагогічної діяльності у сфері дитячого оздоровлення та відпочинку.

Через основні форми роботи: методичні практикуми, організаційно-педагогічні, ділові та рольові ігри, практичні заняття, психологічні тренінги, колективно-творчі справи, методичне консультування, презентацію власних і колективних досягнень, тестування  - створюються умови  для особистісного професійного зростання, самореалізації, розвитку професійної спостережливості, здатності до педагогічного аналізу.

Вісім навчальних днів вожаті живуть за принцами життєдіяльності дитячих загонів. Ранкова зарядка, спортивні, музичні, психологічні заняття, пізнавальні ігри, змагання, творчі конкурси, квести, презентації, пісні біля багаття, змагання з артболу, весела Спортландія – все, чому вожаті навчаються, буде використане ними у подальшій роботі щодо створення повноцінного та наповненого позитивними емоціями відпочинку дітей.

Завершується навчання в «Школі вожатого» заліковими заходами: спортивно-патріотичною грою «Стежками Довбуша» та організаційно-педагогічною грою «Зміна в дитячому таборі “Артек-Буковель”».

По завершенню роботи «Школи вожатого» її учасники, які успішно пройшли курс навчання, отримають сертифікати і запрошення на роботу.