АРТЕКІВСЬКА КОМАНДА УСПІХУ

1 ЧЕРВНЯ 2017

Коли ми «Яскраво фарбами літніми зберем до кола усіх», і всі вже чують, як «Дзвониками привітними лунає дитячий сміх» (саме так співається в пісні «Артеківська команда»), – це означає, що в Буковелі педагогічна команда готова до роботи, а діти – до відпочинку.

Підготовку до літнього сезону 2017 року наша дружня артеківська команда почала … ще у кінці серпня 2016 року. Чому? Як ми це робили? Аналізували, порівнювали, систематизували, раділи успіхам, колективно проектували майбутню діяльність, дискутували, проектували, відмовлялися від певних заходів і придумували нові, обробляли дані соцопитування і писали звіти…Словом, ми все це робили тому, що потрібно завжди осмислювати власні недоліки і перемоги. Рефлексію ніхто не відміняв!

З жовтня 2016 року по квітень 2017 року – заочні співбесіди і організаційно-педагогічні ігри 1-го етапу «Школи вожатого-2017». У відборі взяли участь більше 300-т студентів з 7-ми вишів і 2-х педагогічних училищ України, з якими вже три роки співпрацює на основі Договорів табір «Артек-Буковель». Це – Національний університет «Острозька академія», Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Балтське педагогічне училище (Одеська обл.), з 2017 року – Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки (Луцьк), Таврійський національний університет ім. Володимира Вернадського, Бродівський педагогічний коледж ім. Маркіяна Шашкевича.

Крім того, індивідуально взяли участь у відборі 156-ть студентів із 27-ти ВНЗ. Це – Вінницький педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського, Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Горлівський інститут іноземних мов, Донецький національний університет ім. Василя Стуса, Кам’янець-Подільський національний університет ім. Івана Огієнка, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Івано-Франківський національний медичний університет, Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка (м. Кропивницький), Київський національний лінгвістичний університет, Київський національний економічний університет ім. Володимира Гетьмана, Київський національний торговельно-економічний університет, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка, Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського, Хмельницький національний університет, Національний авіаційний університет, Національний університет водного господарства та природокористування, Ужгородський національний університет, Харківська гуманітарно-педагогічна академія, Юридичний коледж Національного університету «Одеська юридична академія». 

Таким чином, на заключному етапі «Школи вожатого», яка проходила безпосередньо у таборі «Артек-Буковель», на 1-му етапі, набували теоретичні і здебільшого практичні уміння 130-ть студентів, які успішно пройшли відбір, із 27-ми вишів і 3-х педагогічних училищ із 15 областей України.

До заключного етапу «Школи вожатого» артеківська команда готувалася ретельно. Щоб стати командою, а потім створите ще більшу педагогічну команду, адміністрація табору з метою підвищення професійної майстерності 1-9 травня впровадила проект «Корпоративний університет». Створене професійне творче середовище для розвитку професійної майстерності директорів таборів, заступників, методистів, психологів, вожатих з досвідом сприяло актуалізації й поглибленню наявних знань, необхідних для професійної управлінської і педагогічної діяльності; підвищенню мотивації до самоосвіти, для розробки інноваційних проектів, технологій, прийомів виховної діяльності. Всі вчилися у всіх і всі викладали для всіх.

Пройшли апробацію розроблені всі нові заходи: дискусійна гойдалка «Жити цікаво-це цікаво?», ток-шоу «Я люблю Україну», Instagram challenge «Я і мій загін»; музичний ринг «До, ре, мі»; Adventure «Таємниці Карпатських гір»; літературний компас «Книги — люди в палітурках» та ін. Методичні практикуми й психологічні заняття поглиблювали методологічні знання, розвивали аналітичні здібності, уміння мислити критично, швидко реагувати на певні ситуації і, звісно, багато уваги ми приділили розвитку креативності.

«Школа вожатого-2017» підтвердила, що артеківська команда – це дійсно команда успіху. Разом ми сила, ми не тільки свято зберігаємо артеківські традиції, у повазі до історії виховуємо наших артеківців, а й пишемо власну історію з новими традиціями, звичаями. Успішність приходить тільки до тих, хто багато і наполегливо працює, помиляючись, не впадає у відчай, а впевнено крокує до нових вершин. Саме така наша дружня артеківська команда успіху!