Монтажна область 1 cam-on-map-active cams-sun Vector Smart Object2 Монтажна область 3 Монтажна область 1 map-icon2 type-bugil visa booking-profile icon dayclear daycloud dayshow daylightsnow daylightsnow daypartcloud daypartcloud_1 dayshow dayshow dayshow daythunderstorm extremely windy fresh_winds gales gentle_breeze nightclear nightcloud daylightsnow daylightsnow daylightsnow nightpartcloud daylightsnow daylightsnow nightthunderstorm dayrainshowers Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Cafe Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Garage Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Kolyda Lounge bar Massage Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Ski school Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Sports shop Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Full icon Монтажна область 1

Делегація дітей з Лівану в «Артек-Буковелі»

Протягом трьох років табір «Артек-Буковель» приймає на відпочинок і оздоровлення дітей з усіх областей України. Третя тематична зміна «Альтернатива – творчий екстрим!» ще раз підтвердила, що у таборі є представники з усіх областей, включаючи АР Крим, Донецьку і Луганську області. З першого року існування відпочивали у таборі і діти з багатьох зарубіжних країн: Австрії, Білорусі, Великобританії, Ізраїлю, Італії, Канади, Лівану, Молдови, Нідерландів, Німеччини, ОАЕ, Польщі, Росії, Словенії, США, Франції, Чехії.

30 травня в табір приїхала велика делегація – 23 ліванських дітей і двоє керівників. Це вперше в історії табору.

Мрія відпочивати в «Артеку» збулася: її допоміг здійснити Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ліванській Республіці Ігор Іванович Осташ. Діти й батьки готувалися до поїдки ретельно. Дружина посла – Марина Вілїівна Гримич, доктор історичних наук, член Спілки письменників України, член Національної спілки краєзнавців України, допомагала дітям вчити українську мову, більше дізнаватися про Карпати і Україну.

Дорослі представники  делегації наголошують: «Ідея поїздки ліванський дітей в табір «Артек» не виникла раптово. Маленька українська громада Лівану йшла до цього кілька років. І спочатку нам,українцям, що живуть у цій невеличкій Близькосхідній країні, треба було організувати  вивчення нашого національного спадку. І головне, до чого ми прагнули, – це передати нашу любов до України нашим дітям, які ростуть в  зовсім іншій культурній традиції. Поєднати ці два світи, які можуть, як виявилось, прекрасно доповнювати і збагачувати один одного». об’єднатися і стати саме Громадою, ціллю якої стало б збереження української мови, культури

Діти-ліванці з задоволенням беруть участь у всіх запропонованих заходах. Найбільшу відповідальність відчувають, готуючись до тематичного дня в таборі – Дня Лівану. У цей день українські діти й дорослі вітатимуть своїх нових друзів цікавою програмою, яка буде присвячена українсько-ліванській дружбі. Гадаємо, що церемонія, присвячена Дню Лівану, творчі зустрічі з новими друзями, де всі зберуться в загонових колах, щоб поспівати пісень і пограти в національні ігри, поспілкуватися один з одним та розповісти про свої бажання допоможуть знайти   те спільне, що може об’єднати в подальшому. А під час заходу «Дружба не знає кордонів» гості представлятимуть свою країну українцям. Завершальним акордом Дня Лівану стане артеківська масовка.

Пані Наталія, керівник дитячої делегації , розказує: «Ця поїздка стала для наших дітей не тільки справжнім подарунком долі, але і випробуванням. Тут вони відчули всю повноту зовсім нового для них культурного простору, змогли не просто подивитися на Україну, але відчути себе повноцінною часточкою її, живучи спільним життям разом із українськими дітьми в таборі «Артек-Буковель».

Виконуючи нові завдання, зіткнувшись з необхідністю навіть іноді переборювати себе через незвичний режим і розклад, через не дуже добре зрозумілу мову, долаючи розбіжності в менталітеті і культурі, вони набувають унікального досвіду, який не дадуть їм жодні поїздки в Україну з батьками.

Тут, у таборі, вони знайомляться зі справжньою, сучасною, модерновою Україною».

Артеківці завжди раді дітям, а тепер нас стало ще більше і географія розширюється.

Національне інформаційне агентство NNA висвітлює поїздку дітей українсько-ліванської громади до дитячого табору «Артек-Буковель» за сприяння Посольства України в Лівані.