Завершився літній сезон 2016 року!

 

Вельмишановні друзі, колеги, партнери!

Завершився літній сезон 2016 року. Його успішність залежала від професійності педагогічного, медичного, менеджерського колективів табору. Ми дякуємо всім співробітникам нашого закладу і ТК «Буковель», ректоратам вишів і педагогічних училищ України, які направили на педагогічну практику студентів. Висловлюємо вдячність за творчий внесок у розвиток табору нашим партнерам і друзям – акторам: Риммі Зюбіній, Віктору Андрієнку, Анастасії Зюркаловій, Поліні Тарасенко, Даміану Улю, Алісі Лукшиній, Леоніду Шевченкові, дитячим письменникам: Ларисі Ніцой, Валентині Захабурі, Микиті Кашницькому, Олесандру Есаулову, видатному боксеру Олександру Усику, відомим тележурналістам: Костянтину Грубичу, Лідії Таран, Руслану Сєнічкіну, громадській діячці Владі Литовченко.

Третє літо у таборі «Артек-Буковель» вирували емоції радості, добра й любові. Юні артеківці відкривали Україну з її неосяжними скарбницями народної мудрості, славної історії минулих віків і героїчного сьогодення. Бажання знати більше про себе й навколишній світ, підвищити рівень англійської і німецької мов у спілкуванні на різноманітні теми з волонтерами – представниками Англії, Голландії, Китаю, Марокко, Туреччини, навчитися грати в артбол, підкорити найвищу гору України – Говерлу стало можливим протягом всіх тематичних змін.

Дорогі діти, артеківці! Кожен із вас, відпочиваючи в одну з тематичних змін, став учасником колективно-творчих заходів. Разом зі своїми новими друзями ви планували, організовували і реалізовували безліч цікавих справ. Ідеї одних ставали головними при випуску газети-візитки,  вміння прислухатися до думок інших допомагало створити вдалий відеоролик про життя у вашому  загоні. Ви готували смачні гуцульські страви на багатті разом із відомим тележурналістом Костянтином Грубичем і отримали можливість спробувати себе у ролі сценаристів, режисерів, гримерів, акторів у короткометражних фільмах, які створювали разом із друзями в «Дитячій кіношколі».  Мрії про спілкування з українськими дитячими письменниками: Ларисою Ніцой, Олександром Есауловим, Валентиною Захабурою, Микитою Кашницьким - у колі своїх ровесників біля багаття та про спільну пісню про дружбу просто неба  стали реальністю!

Найбільш сміливі отримали відповіді на свої запитання від гостей, відомих українських особистостей: Олександра Усика, Лідії Таран, Руслана Сєнічкіна, Влади Литовченко, Юлії Толстоногової. З відомими українськими акторами театру і кіно Риммою Зюбіною та Віктором Андрієнком не тільки переглядали й обговорювали українські фільми «Трубач» та «Іван Сила», а й брали участь в «Спортландії по-буковельськи» та аква-шоу.

Активний відпочинок доповнювали заняття в альпін-парку і на скеледромі, катання на гірських велосипедах і катамаранах, веломобілях і квадрациклах, а ще – боулінг, змагання з артболу, футболу!

Весна і літо 2016 року для багатьох дітей і дорослих стали відкриттям себе, своїх нових якостей, можливостей. У таборі «Артек-Буковель» завжди раді всім дітям, які прагнуть долучитися до великої артеківської родини, стати більш відповідальними, самостійними, дорослими, знайти нових друзів серед українських і зарубіжних ровесників.

Цього літа розширена географія табору. Четвертим у комплексі став табір «Semmering», розташований у містечку Земмерінг, яке знаходиться на відстані  90 км від Відня.

Педагогічний колектив уже традиційно ставив за головну мету створення активного, розумного, розвивального середовища для дітей і підлітків. Програми всіх тематичних змін мали патріотичне, спортивно-туристичне, творче, екологічне, естетичне спрямування. Палітра розмаїття діяльності змінювалася інтенсивно і доцільно. Кожній дитині педагоги намагалися знайти справу до душі. Психологи і методисти проводили анонімне опитування дітей, щоб знати їхні очікування на початку зміни і результати задоволення відпочинком наприкінці кожної зміни. Медичний персонал постійно відслідковував самопочуття дітей, їхній настрій.

За результатами впровадження весняної і літніх змін 2016 року у дитячому таборі «Артек-Буковель» оздоровилося і відпочило 5232 дитини з усіх областей України, включаючи Донецьку, Луганську області та АР Крим. Близько 2000 дітей відпочивали за соціальними путівками, які забезпечили народний депутат України, почесний артеківець, Олександр Шевченко і Фонд Ігоря Палиці«Тільки разом».

З першого року свого існування табір «Артек-Буковель» приймає на відпочинок дітей із різних країн світу. У 2016 році в таборі відпочивали діти з Австрії, Англії, Італії, Канади, Лівану, Німеччини, ОАЕ, Польщі, Росії, Словенії, США, Франції, Чехії.

Улітку 2016 року, крім вже традиційного туристичного, працювали нові профільні загони: «Дитяча кіношкола», створена з нашими партнерами – українським молодіжним арт-об’єднанням «UkrainianCinemaVillage» (керівник Сергій Жерехов); англійської мови (викладачі Оксана Парфан, Анастасія Тимошенко); театральний (керівник Олексій Петриченко). Відкриття нового гуртка з мультиплікації збільшило можливість творчого розвитку дітей (керівник гуртка мультиплікації Надія Сдобнова).

Раді повідомити, що серед артеківців 2015-2016 років є ті, хто другий і третій раз приїхав на відпочинок: «Лісовий» – 362 дитини, «Озерний»  – 105 дітей, «Гірський» – 57, «Semmering» – 12.

Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої творчості «Буковельський зіркофест» за партнерства Лариси Кобил улітку 2016 року проводився вже вдруге. А відкриттям сезону стали три нових культурно-освітніх проекти – фестиваль дитячої книги «Читай українське!» за підтримки і партнерства української дитячої письменниці Лариси Ніцой; свято української кухні «Смачна країна з Костянтином Грубичем»; фестиваль дитячого кіно за спільною ідеєю відомої української актриси театру і кіно Римми Зюбіної, Президента фестивалю. Дякуємо за підтримку Міністерству культури України і Міністру культури Євгену Нищуку, Державному агентству України з питань кіно, Польському інституту у Києві і особисто експерту Олені Бабій,Державному підприємству «Українська кіностудія анімаційних фільмів», творчому об’єднанню «Фьюче проджекст», студії анімації «Барабан», компанії «DIGITALTRADE», компанії «Артхаус Трафік».

Літній сезон завершився. Але 2016 рік в дитячому таборі «Артек-Буковель» продовжить осіння зміна «Карпатський віраж!» Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до креативних осінніх канікул у «Буковелі»!

Сьогодні в Україні День Знань. Дирекція табору вітає всіх артеківців і українців зі святом і бажає миру й щастя, добробуту, творчих злетів й успішних результатів у всіх задуманих справах!

Дирекція дитячого табору«Артек-Буковель»