«На Хом’як»

Нитка маршруту: ТК «Буковель» - урочище Вередівське – г. Хом’як – урочище Женець – ТК «Буковель»
Протяжність: 11,8 км. 
Тривалість: 5 годин, 48 хвилин
Набір висоти: 880 метрів
Найнижча точка: 656 метрів
Найвища точка: 1542 метри
Рівень складності: підходить для початківців
Маркування: зелене

Маршрут «На Хом’як» на strava.ua

Трек маршруту на Google Maps

Трек маршруту GPX (натисніть "Зберегти посилання як..")

Зразок маркування маршруту

Важливо! 

Пішохідний маршрут «На Хом’як» ми рекомендуємо дорослим та дітям  старшим 16 років. Діти від 7 до 16 років можуть знаходитись на маршруті тільки в супроводі дорослих. Обмежуємо в участі категорії населення з психічними розладами, епілепсією, травмами опорно-рухового апарату.

Як потрапити на маршрут у супроводі кваліфікованого гіда?

Щодня в період з 01.06 до 31.08.2021 о 08:00 від туристичного центру відправляється збірна група туристів у супроводі кваліфікованого гіда. Кількість місць обмежена. Бронювання можливе в туристичному центрі «Буковель». Графік виконання маршрутів можна дізнатись в туристичному центрі. Вартість одноразового сходження - 250 гривень з особи.

Про маршрут

Маршрут «На Хом’як» — гарний привід піднятися на карпатську вершину. Шлях на гору не складний, його підкорюють дорослі та діти, і він не потребує особливої фізичної підготовки. Хом’як отримав свою назву через схожість із спиною цієї тварини. Нескладний підйом та плоска вершина Хом’яка добре підходить для споглядання навколишніх панорам та красот. Звідси гарно видно Чорногірський хребет — найвищий в Україні, з Говерлою та Петросом. Поруч – мальовничі Синяк, Довбушанка, Явірник, Ліснів, а за ними -  хребет Рокети з Лисиною Космацькою.

Маршрут «На Хом’як» - це цікава мандрівка Карпатами. Починаючи від невеликої висоти, де ростуть прадавні дерева, п’янка трава й шумлять потоки, до поступового підняття на вершину. Хом’як вкритий різнокольоровим камінням, яке завдяки порослому моху, переливається під сонцем і вітром та наче оживає під ногами. 

Наші гіди обов’язково розкажуть вам про походження назви гори та всіх навколишніх вершин, поділяться різними гуцульськими оповідками й цікавинками про життя горян. 

Маршрут також пролягає через урочище Женець, біля славнозвісного водоспаду Гук. Це місце неймовірної краси та сили, створене чистою карпатською природою. Цікавим є факт появи цього водоспаду, що має один каскад. Він утворився після Другої світової війни під час повені. Із тих пір вода цього природного дива падає з висоти 15 м. Через великий шум місцеві назвали водоспад Женецьким Гуком. Поруч із ним є оглядовий майданчик. Найбільші сміливці можуть зануритись у прохолодну гірську купіль.

Маршрут «На Хом’як» - це поєднання стихій, вражень і емоцій. Тож сміливо вирушайте в гори та насолоджуйтесь ними!

Не забудьте взяти з собою в подорож:

  • питну воду та легкий перекус;
  • зручне взуття та одяг, який захистить вас від можливих опадів чи підготує до суттєвих змін погоди. Різкі зміни погоди в горах - не диво;
  • щоб не заблукати, захопіть з собою GPS-навігатор або компас і карту, а також свисток;
  • кошик для грибів;
  • ніж для грибів;
  • палицю для пошуку грибів;
  • аптечку з пластиром і дезінфікувальні засоби. Також бажано взяти з собою репеленти, які захистять вас від укусів комах;
  • телефон із зарядженою батареєю.

«Буковель», серце Карпат, запрошує!

Графік роботи
  • будні пн-пт 08:00 - 19:00
  • вихідні пт-нд 08:00 - 19:00