«Квітка полонини»

Нитка маршруту: ТК «Буковель» – г. Довга – ТК «Буковель» 
Протяжність: 10,5 кілометра
Тривалість: 5 годин
Набір висоти: 585 метрів
Найвища точка: 1364 метри
Рівень складності: підходить для початківців

Маршрут «Квітка Полонини» на strava.ua

Трек маршруту на Google Maps

Трек маршруту GPX (натисніть "Зберегти посилання як..")

Зразок маркування маршруту

Важливо! 

Пішохідний маршрут «Квітка полонини» ми рекомендуємо дорослим та дітям  старшим 16 років. Діти від 7 до 16 років можуть знаходитись на маршруті тільки у супроводі дорослих. Обмежуємо в участі категорії населення з психічними розладами, епілепсією, травмами опорно-рухового апарату.

Як потрапити на маршрут у супроводі кваліфікованого гіда?

Щодня в період з 01.06 до 31.08.2021 о 08:00 від туристичного центру відправляється збірна група туристів у супроводі кваліфікованого гіда. Кількість місць обмежена. Бронювання можливе в туристичному центрі «Буковель». Графік виконання маршрутів можна дізнатись в туристичному центрі. Вартість одноразового сходження - 250 гривень з особи.

Про маршрут

Маршрут «Квітка полонини» чудово підійде тим, хто хоче відпочити фізично та духовно. До того ж  він абсолютно безпечний, адже на ньому цілодобово чергують рятувальники. А наші досвідчені гіди допоможуть вам з легкістю піднятись на вершини та віднайти найкращу «Квітку полонини».

Цвітіння перших весняних квітів – особливий період у Карпатах. Різнокольоровий пахучий килим вкриває луки та п’янить неймовірними пахощами. 
Карпати - одне з тих місць, де весняні квіти з'являються масово. Перші з них сміливці розкривають свої пелюстки приблизно всередині березня, але якщо зима  була теплою, то період цвітіння може початися раніше.

Для тих, хто любить зустрічати весну саме в горах, пропонуємо маршрут «Квітка полонини». Його довжина – 10 кілометрів. Маршрут чудово підходить для всіх та не потребує особливої фізичної підготовки. Ключова точка – гора Довга, з якої відкривається фантастична панорама на Карпати. Тут з-під снігу першими прокидаються проліски, підсніжники, крокуси, сон-трава. 

Пролісок – це красива невисока рослина в основному блакитного кольору. Щоб подивитися на їхнє цвітіння,  можна сміливо йти в похід у березні та квітні. Блакитне забарвлення пелюсток подарувало проліскам не одну романтичну назву - в народі їх називають «небесним ключем» і «синьоглазками». Рослини занесені до Червоної книги, тому рвати їх не варто - це завдає непоправної шкоди цибулині.

Підсніжник ще  ласкаво називають «сніжним дзвіночком» або «молочною квіткою». Рослина, внесена до Червоної книги, здатна витримати десятиградусний мороз, саме тому їй не страшні повернення холодів. Як тільки починає сходити сніг, боязкі білі підсніжники першими з'являються на галявинах і цвітуть до квітня.

Сон-трава широколиста цвіте до розпускання листків. Квітки надійно вкриті від весняних заморозків пухнастими листочками. На відміну від квітки папороті та інших міфологічних рослин сон-трава справді володіє снодійними якостями, відомий ряд препаратів, що володіють заспокійливим дією.
Назва «крокус» пов’язана з грецькою міфологією. Легенда розповідає, що бог Гермес під час змагання зі своїм другом Кроком, випадково вбив його.

Оплакуючи друга, Гермес перетворив краплі його крові в прекрасні квіти крокуси – такі ж красиві, яким був його друг. Ці квіти після зими встеляють землю ніжним фіолетовим покривалом. 

Обов’язково підготуйтесь до походу! З собою варто взяти:

  • питну воду та легкий перекус;
  • зручне взуття та одяг, який захистить вас від можливих опадів чи підготує до суттєвих змін погоди. Різкі зміни погоди в горах - не диво;
  • щоб не заблукати, захопіть з собою GPS-навігатор або компас і карту, а також свисток;
  • кошик для грибів;
  • ніж для грибів;
  • палицю для пошуку грибів;
  • аптечку з пластиром і дезінфікувальні засоби. Також бажано взяти з собою репеленти, які захистять вас від укусів комах;
  • телефон із зарядженою батареєю.

«Буковель», серце Карпат, запрошує!

Графік роботи
  • пн-пт 08:00 - 19:00
  • пт-нд 08:00 - 19:00